آموزش وردپرس

Com vs Net – تفاوت بین افزونه های دامنه چیست

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که تفاوت بین پسوند نام دامنه .com و .net چیست؟ انتخاب نام دامنه مناسب بسیار مهم است زیرا می تواند بر نام تجاری و رتبه جستجوی شما تأثیر بگذارد.

در این مقاله ما تفاوت بین پسوند دامنه .com و .net را توضیح می دهیم و اینکه کدام یک برای سایت شما بهتر است.

پسوندهای دامنه .Com و .Net چیست؟

نام دامنه آدرس وب شما است. مال ما است wpbeginner.comبه

برای اطلاعات بیشتر در مورد نام دامنه ، به راهنمای مبتدی ما درباره نام دامنه و نحوه عملکرد دامنه ها مراجعه کنید.

نام های دامنه همیشه دارای پسوند هستند. گاهی اوقات TLD نیز نامیده می شود که نشان دهنده یک دامنه سطح بالا است. مثلا:

مثال.با

مثال.خالص

مثال.org

هنگام ایجاد سایت خود می توانید از طیف گسترده ای از پسوندهای دامنه انتخاب کنید.

اکثر پسوندهای دامنه هیچگونه محدودیتی در استفاده ندارند و پسوندهای زیادی در سالهای اخیر ایجاد شده است.

با این حال ، افزونه ها در ابتدا برای انواع مختلف سایت ها ایجاد شده اند. آنها معانی خاصی دارند.

شما باید یک نام دامنه مناسب برای کسب و کار خود انتخاب کنید در حالی که به ایجاد یک نام تجاری معتبر در صنعت خود کمک می کنید.

بیایید تفاوت بین محبوب ترین پسوندهای دامنه .com و .net را بررسی کنیم تا ببینیم چه چیزی برای تجارت شما بهتر است.

تفاوت بین نام های دامنه .Com و .Net

پسوند دامنه .com در مقابل .net

Come and Net دو مورد از محبوب ترین پسوندهای نام دامنه هستند. اگر پسوند نام دامنه .com شما در دسترس نیست ، ممکن است وسوسه شوید که به جای آن از .net استفاده کنید.

با این حال ، .net در بیشتر موارد گزینه مناسبی برای تجارت شما نیست.

“Com” به عنوان نام دامنه .com نشان دهنده یک سایت “تجاری” است. این می تواند سایت های تجاری ، سایت هایی که می خواهند به صورت آنلاین درآمد کسب کنند ، سایت های شخصی ، وبلاگ ها ، نمونه کارها و موارد دیگر را پوشش دهد.

از سوی دیگر ، “شبکه” با پسوند نام دامنه .net نشان دهنده “شبکه” است. این برنامه برای ارائه دهندگان خدمات اینترنت ، شبکه و ایمیل طراحی شده است.

اگر در مورد .org تعجب می کنید ، این نشان دهنده “سازمان” است و در ابتدا برای استفاده سازمان های غیر انتفاعی در نظر گرفته شده بود.

چه زمانی باید نام دامنه .Com را انتخاب کنید؟

پسوند .com در تابلو اعلانات

پسوند دامنه .com از “حباب dot-com” در اواخر دهه 1990 مترادف اینترنت است. بیش از 40 درصد از کل نام های ثبت شده دامنه .com هستند.

به خاطر سپردن نام دامنه .com برای افراد بسیار آسان تر از سایر پسوندهای دامنه است. آشنا و آرامش بخش است ، علاوه بر این باعث می شود سایت شما حرفه ای به نظر برسد.

همچنین بیشتر صفحه کلیدهای قابل حمل دارای دکمه اختصاصی .com هستند. شما آن را برای .net (یا هر برنامه افزودنی دیگر) پیدا نمی کنید.

فقط یک مشکل وجود دارد. حتماً توجه کرده اید که نام های دامنه .com آنقدر محبوب هستند که به نظر می رسد همه نامهای خوب گرفته شده اند!

با این حال ، هنوز راه های هوشمند زیادی برای به دست آوردن نام دامنه کام .com وجود دارد. در اینجا مواردی وجود دارد که باید امتحان کنید:

  • اطمینان حاصل کنید که نام دامنه شما نشان دهنده تجارت شما و کاری است که انجام می دهید. به عنوان مثال ، stargardeningservices.com بهتر از starservices.com است.
  • اگر نام دامنه دلخواه شما انتخاب شده است ، می توانید یک کلمه را قبل یا بعد از آن اضافه کنید تا منحصر به فرد شود. مکان شما در اینجا می تواند به خوبی کار کند. به عنوان مثال ، stargardeninghouston.com.
  • مطمئن شوید که می توانید به راحتی نام دامنه خود را تلفظ کرده و به خاطر بسپارید. از خط فاصله یا اعداد در نام دامنه خود استفاده نکنید.
  • از مولدهای نام دامنه آنلاین استفاده کنید. این ابزارهای رایگان به شما کمک می کند تا ایده های هوشمندانه ای برای نام دامنه ها بی نظیر و هنوز در دسترس داشته باشید. روشا وب در حال حاضر یک مولد نام تجاری رایگان با هوش مصنوعی دارد.

به کمک بیشتری نیاز دارید؟ ما نکات کاربردی و نمونه های کاربردی زیادی در مقاله خود در مورد نحوه انتخاب بهترین نام دامنه برای سایت خود دریافت کرده ایم.

چه زمانی باید از پسوند دامنه .Net استفاده کنید؟

پسوند .net هنوز در برخی موارد منطقی به نظر می رسد. اگر وب ، شبکه ، ذخیره پایگاه داده ، میزبانی ایمیل یا خدمات مشابه ارائه می دهید ، می توانید از آن استفاده کنید.

حتی ممکن است بخواهید از نام دامنه .net استفاده کنید اگر واقعاً مناسب نام تجاری شما باشد.

به عنوان مثال ، Behance.net یک جامعه طراحی آنلاین محبوب است که از پسوند دامنه .net برای سایت خود استفاده می کند. برای آنها مناسب است زیرا آنها می خواستند شبکه ای از هنرمندان ، طراحان و شرکت هایی باشند که به دنبال استعدادها هستند.

کمتر از 4٪ از همه نام های دامنه ثبت شده از پسوند دامنه .net استفاده می کنند.

چرا ممکن است وسوسه شوید از افزونه .Net استفاده کنید

آیا تا به حال سعی کرده اید دامنه .com را ثبت کنید و چنین چیزی را دیده اید؟

دامنه .net به عنوان جایگزینی برای دامنه .com ترویج می شود

نام های دامنه رسمی اغلب .net را به عنوان جایگزین اصلی برای .com ارائه می دهند. این ممکن است باعث شود فکر کنید که بیشتر از آنچه هست استفاده می شود.

حتی معروف ترین شرکت ها و شبکه های اینترنتی از دامنه .com برای تجارت خود استفاده می کنند.

البته 4 درصد هنوز نام دامنه زیادی هستند. در واقع بیش از 13 میلیون. شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چه کسی از آن همه نام دامنه .net استفاده می کند.

در بسیاری از موارد ، استفاده واقعی از دامنه های .net وجود ندارد.

بسیاری از مشاغل یک پسوند .net را ثبت می کنند تا هیچ کس دیگری نتواند آن را استفاده کند. آنها مجاز به استفاده از دامنه .net نیستند ، یا می توانند آن را به .com خود ارجاع دهند. سایت.

همچنین ، برخی از شرکت ها با .net شروع کردند زیرا نمی توانستند .com مورد نظر خود را دریافت کنند. بیشتر آنها بعداً به پسوند دامنه .com منتقل شدند و اغلب به دلایل فنی و قانونی نام دامنه .net را حفظ کردند.

انتخاب .Com در مقابل .Net – کدام برای SEO بهتر است؟

سئو - بهینه سازی موتورهای جستجو - با حروف

بسیاری از کاربران ما از ما می پرسند که کدام دامنه به آنها کمک می کند رتبه بالاتری داشته باشند.

اگر به .com یا .net نگاه کنید ، مهم نیست که از نظر SEO چه چیزی را انتخاب می کنید. موتورهای جستجو با دو پسوند دامنه یکسان رفتار می کنند.

فقط روی روشهای توصیه شده SEO تمرکز کنید و محتوای هدفمند مفید را برای رتبه بندی بالاتر ایجاد کنید.

بخش مهم خود نام دامنه است ، نه افزونه.

مثلا، stargardeningservices.com رتبه بهتری نسبت به starservices.net زیرا حاوی یک کلمه کلیدی (خدمات محوطه سازی) است که مردم ممکن است به دنبال آن باشند.

نحوه خرید نام دامنه

دو راه برای به دست آوردن نام دامنه وجود دارد. شما می توانید یکی را که بیشتر مناسب شماست انتخاب کنید.

با Bluehost یک نام دامنه رایگان دریافت کنید

برای ایجاد وب سایت ، به میزبانی وب و همچنین نام دامنه نیاز دارید.

وقتی در ایجاد وب سایت تازه کار هستید ، ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد. مطمئن شوید که تفاوت بین نام دامنه و میزبانی وب را کاملاً مشخص کرده اید.

شما معمولاً سالانه 14.99 دلار برای نام دامنه و 7.99 دلار در ماه برای میزبانی پرداخت خواهید کرد. اگر تازه شروع کرده اید ، ممکن است احساس کنید که بسیار گران است.

خوشبختانه افراد Bluehost به کاربران روشا وب نام دامنه رایگان و 65٪ تخفیف برای میزبانی ارائه می دهند.

to برای ادعای نام دامنه رایگان خود اینجا را کلیک کنید

2. ثبت نام دامنه

اگر نمی خواهید بلافاصله یک وب سایت ایجاد کنید ، همچنان می توانید نام دامنه را ثبت کرده و بعداً یک وب سایت ایجاد کنید.

توصیه می کنیم از Domain.com برای این منظور استفاده کنید. آنها ویژگی هایی مانند ثبت خصوصی ، انتقال آسان ، مدیریت آسان DNS و موارد دیگر را ارائه می دهند. ابزار جستجوی آنها دامنه های انتخابی و معمولی را به شما نشان می دهد.

یک نام دامنه در Domain.com ثبت کنید

برای دریافت 25٪ تخفیف منحصر به فرد در دامنه خود ، حتماً پیوند ما را به Domain.com دنبال کنید. با این کار کد کوپن Domain.com به طور خودکار اعمال می شود.

اگر به دنبال جایگزین های Domain.com هستید ، لطفاً لیست بهترین لیست های دامنه ما را ببینید.

اگر برای اولین بار است که نام دامنه ای را ثبت می کنید ، ممکن است بخواهید از راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه ثبت نام دامنه استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری تفاوت بین پسوندهای .com و .net نام دامنه کمک کرده باشد. ممکن است بخواهید راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه ایجاد وبلاگ و نحوه افتتاح یک فروشگاه آنلاین را مشاهده کنید.

اگر از این مقاله خوشتان آمد ، لطفاً برای آموزش های ویدئویی در وردپرس به کانال یوتیوب ما بپیوندید. همچنین می توانید ما را در سایت پیدا کنید توییتر و فیس بوک.

Post Com vs Net – تفاوت بین افزونه های دامنه چیست اولین بار در روشا وب ظاهر شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا