بازاریابی محتوا

5 مرحله برای ایجاد یک وبینار B2B بسیار موفق

وبینارهای آنلاین لحظاتی را پشت سر گذاشته اند. از زمانی که یک بیماری همه گیر خاص باعث پذیرش کار از راه دور شد، احتمال بیشتری وجود دارد که با یک وبینار روبرو شوید تا یک سمینار واقعی و حضوری. مطمئناً، سمینارها برای فراوانی دونات رایگان، قهوه، و چیدمان صندلی های ناراحت کننده عالی بودند (آنها همیشه این را داشتند یکی نوعی صندلی)، اما یک وبینار B2B می تواند همان هدف اولیه را به عنوان یک سمینار که آموزش مخاطبان در مورد یک موضوع است، انجام دهد.

اگر در حال خواندن این مطلب هستید، یا ایده ای برای موضوع وبینار B2B دارید یا فکر می کنید که ممکن است راه خوبی برای تعامل با مشتریان یا سرنخ ها باشد. گاهی اوقات وبینارها به صورت ارگانیک برگزار می‌شوند – شخصی در کسب‌وکار شما ایده‌ای درخشان ارائه می‌کند که به بهترین وجه از طریق یک جلسه زنده با مخاطبان زنده ارتباط برقرار می‌کند. در مواقع دیگر، وبینار ممکن است بهترین راه برای دستیابی به مخاطبانی باشد که به وبلاگ‌ها، ویدیوهای درخواستی یا سایر محتواها پاسخ نمی‌دهند.

تعیین اینکه چرا می خواهید یک وبینار بسازید اولین قدم است. آیا شرکت خود را به عنوان یک رهبر فکری در صنعت قرار می دهید؟ آیا سعی می کنید در مورد یک محصول یا رویداد تبلیغاتی ایجاد کنید؟ شاید شما امیدوار هستید که به مشتریان خود در مورد یکی از محصولات خود آموزش بهتری بدهید.

دلیل اصلی موفقیت وبینارها این است که ذاتاً کمیاب هستند. وبلاگی مانند این، شما می توانید هر زمان که یک ویدیوی یوتیوب را بخوانید – خوب، شما آن را در نقطه ای تماشا خواهید کرد. اما یک وبینار هم اکنون در حال برگزاری است. سرمایه گذاری بر کمبود یک نوع بازاریابی بسیار مؤثر است. به همین دلیل است که همه در دبیرستان من هزینه زیادی برای Air Jordan Spizikes پرداخت کردند.

نوشته های مشابه

یکی دیگر از مزایای وبینارها این است که به مخاطبان شما نگاهی اجمالی به جنبه شخصی کسب و کار شما می دهد. آنها افراد پشت سر شرکت را می بینند و با آنها تعامل می کنند. این کار برند شما را انسانی می‌کند و باعث می‌شود مشتریان بیشتر در اطراف خود بمانند. بعلاوه، بیشتر وبینارها با یک جلسه پرسش و پاسخ به پایان می‌رسند، که نمی‌توان آن را در رسانه‌های دیگر به طور موثر اجرا کرد.

موضوعات وبینار طوفان فکری

خوب، متوجه شدید. وبینارها عالی هستند بنابراین، هنگام ساختن یکی از کجا شروع کنیم؟

اگر از قبل ایده ای برای وبینار خود دارید – عالی! ادامه دهید و از این مرحله که نشستن و طوفان فکری موضوعات است بگذرید. نیاز به الهام دارید؟ در اینجا چند راه برای شروع یافتن موضوعاتی وجود دارد که با مخاطبان شما طنین انداز می شود:

  • مطالب گذشته را مرور کنید – به نوع محتوایی که شرکت شما قبلاً ایجاد کرده است نگاه کنید. آیا به نظر می رسد ممکن است جرقه بحثی برانگیزد یا در قالب وبینار بهتر عمل کند؟
  • به آنچه در صنعت شما رواج دارد نگاه کنید – یک وبینار زنده راهی عالی برای صحبت در مورد آنچه در حال حاضر در صنعت شما می گذرد است. اگر شما یک شرکت خدمات حرفه ای مانند یک شرکت حسابداری هستید، می توانید در مورد تغییرات مالیاتی یا قوانین آتی که ممکن است بر مشتریان شما تأثیر بگذارد، راهنمایی ارائه دهید.
  • با تیم فروش خود صحبت کنید – تیم فروش شما احتمالاً بهترین برخورد را در مورد مشکلاتی که مشتریان شما برای حل آنها به کمک بیشتری نیاز دارند یا موضوعاتی که اغلب مطرح می شوند، خواهند داشت.

وبینار خود را مشخص کنید

بسیار خوب، شما یک ایده کلی از اینکه وبینار شما در مورد چیست دارید. اکنون زمان آن است که با ایجاد یک طرح کلی، گسترش دهید. با 3-5 نکته اصلی که می خواهید به آنها بپردازید شروع کنید. شما می خواهید نکات خود را به گونه ای ساختار دهید که یک روایت طبیعی ایجاد کند و از موضوع اولیه شما فاصله نگیرد. وبینارهای خوب متمرکز و فشرده هستند. شما چربی زیادی روی یک استیک نمی خواهید. با این حال، محتوای محتوای شما به وبیناری که در حال ساخت آن هستید بستگی دارد.

اگر در حال ایجاد یک وبینار با هدف رهبری فکر هستید، جمع آوری اطلاعات پشتیبانی بسیار مهم است. این می تواند موضوع یا نظریه اولیه شما را تقویت کند یا داده هایی را ارائه دهد که الهام بخش یک موضوع کاملاً جدید باشد.

اگر وبینار شما چیزی مبتنی بر داخلی است، مانند نمایش محصول، مهم است که با تیم فروش یا محصول خود صحبت کنید تا دریابید که آیا آنها می توانند به شما در توسعه طرح وبینار شما کمک کنند.

صرف نظر از نوع محتوا، تقریباً در همه موارد، شما می خواهید در پایان وبینار خود یک فراخوان برای اقدام قرار دهید.

فراخوان برای اقدام کاری است که می خواهید مخاطبان وبینار شما پس از پایان وبینار انجام دهند. اگر وبینار شما به مخاطب کمک می کند تا مشکلی را حل کند، دعوت به عمل شما باید گام منطقی بعدی برای حل مشکل مذکور باشد.

فرض کنید، برای مثال، شما برای یک شرکت نرم افزار ویدئویی کار می کنید، و در حال ساخت یک وبینار در مورد نحوه ساخت یک وبینار هستید. دریافت وبینار. یکی از امکان‌های فراخوان برای اقدام شما می‌تواند پیوندی باشد که مخاطبان را به تیم محصول شما متصل می‌کند تا کمک بیشتری ارائه کند. یا می تواند راهنمای دانلودی در مورد 7 اشتباهی باشد که هنگام ساخت وبینار باید از آن اجتناب کنید.

هر تصمیمی برای ایجاد فراخوان برای اقدام خود دارید، مهم است که در اوایل فرآیند ساخت وبینار به آن فکر کنید، زیرا محتوای وبینار شما باید به سمت یک فراخوان برای اقدام باشد که بر اساس موضوع منطقی باشد. اگر قصد دارید محتوای اضافی را به عنوان دعوت به اقدام ارائه دهید، به زمان نیاز دارید تا محتوای مذکور را بسازید. یا اگر شرکت‌کنندگان را به سمت تیم فروش هدایت می‌کنید، باید از کانال‌های مناسب عبور کنید تا همه چیز واضح باشد. فراخوان اقدام شما را می‌توان در طیف گسترده‌ای از رسانه‌ها ارائه کرد، اما هدف اصلی آن باید حرکت دادن مشتریان بالقوه به سمت پایین‌تر از قیف بازاریابی یا فروش باشد.

همانطور که طرح کلی خود را می سازید، باید در نظر بگیرید که آیا به تنهایی پرواز می کنید یا از دیگران کمک می گیرید. در Hivehouse، ما معمولا وبینارهایی را با ۲ تا ۳ نفر برگزار می کنیم. این شامل یک جفت میزبان و یک نفر در پشت صحنه است که بحث‌های پرسش و پاسخ را تعدیل می‌کند و روی جنبه فنی کارها نظارت می‌کند.

اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، مکان هایی را که میزبان یا ناظم مشترک شما باید در طرح کلی شما وارد شود، اضافه کنید.

طراحی ارائه وبینار

اکنون زمان آن است که طرح کلی خود را به یک عرشه ارائه منتقل کنید. بیشتر مطالب شما باید در بخش یادداشت های سخنران قرار داده شود و اسلایدهای قابل مشاهده باید مختصر نگه داشته شوند تا مخاطبان را درگیر و متمرکز نگه دارد.

شما هم نمی خواهید باشید آن مرد. می‌دانید، مجری که در حال خواندن است و مستقیماً خط به خط از اسلایدها می‌خواند. وبینارهای موثر باید احساسی ارگانیک داشته باشند و ارائه دهنده باید با محتوا آشنا باشد.

هنگامی که محتوای شما در عرشه وبینار قرار گرفت، چند دوره آزمایشی از ارائه را تمرین کنید تا مطمئن شوید که محتوا به خوبی جریان دارد و نظم منطقی دارد. این همچنین به شما امکان می دهد مناطقی را که گرافیک می تواند به بیان داستان شما کمک کند را شناسایی کنید.

هنگامی که به ساختار وبینار خود اطمینان پیدا کردید و ایده هایی برای طراحی گرافیکی داشتید، می توانید عناصر طراحی بصری را برجسته کنید. اکثر نرم افزارهای ارائه طرح های از پیش ساخته شده دارند، اما اگر طراح گرافیک داخلی دارید، حتما از آنها استفاده کنید (یا اگر به آن نیاز دارید، ما این کار را انجام می دهیم!). طراحی سفارشی می‌تواند حرفه‌ای بودن را افزایش دهد، وبینار شما را جذاب نگه دارد و برخی از بارها را از دوش مجری اصلی بردارد.

تبلیغات وبینار

اکنون که ارائه‌ای برای افتخار ایجاد کرده‌اید، زمان آن فرا رسیده است که حرف‌های خود را منتشر کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، تاریخ پخش زنده را مشخص کنید. تحقیق کنید تا مطمئن شوید که هیچ رویداد متناقضی وجود ندارد یا برخی رویدادهای مکمل را بیابید. مطمئن شوید که به خود و تیمتان زمان کافی برای تکمیل ساخت وبینار خود می دهید.

در Hivehouse، یکی از اولین گام‌هایی که ما برای تبلیغ موفقیت‌آمیز وبینار خود توصیه می‌کنیم، ایجاد یک صفحه فرود است تا به علاقه‌مندان مکانی برای ثبت‌نام بدهید. یک صفحه فرود نشانی اینترنتی ارائه می دهد که می تواند در تاکتیک های تبلیغات دیجیتال وبینار شما، مانند ایمیل ها و پست های رسانه های اجتماعی، درج شود. حتی ممکن است به وبینار شما در جستجوهای ارگانیک کمک کند.

برخی از ابزارهای وبینار، مانند ON24، با صفحات فرود قابل تنظیم از قبل بارگذاری شده اند. اگر از یک برنامه وبینار استفاده می کنید که دارای صفحات فرود داخلی نیست، می توانید از یک سازنده صفحه فرود شخص ثالث مانند Unbounce.com استفاده کنید.

به عنوان یک شریک HubSpot، ما صفحات فرود وبینار خود را مستقیماً در HubSpot ایجاد می کنیم. HubSpot طراحی صفحات فرود را ساده می کند و داده های بازاریابی ارزشمند را در باطن ردیابی می کند.

طراحی صفحات فرود یکی دیگر از حیوانات بازاریابی است که می‌توانیم در مورد آن فکر کنیم، اما برای وبینارها، بهتر است آن را ساده نگه داریم. حتما موارد زیر را لحاظ کنید:

  • برندسازی شرکت
  • چه کسی / چه / چه زمانی / چرا از وبینار شما
  • یک فرم ثبت نام

صفحه فرود خود را به عنوان پایگاه اصلی وبینار بازاریابی دیجیتال خود در نظر بگیرید. زمانی که شروع به ساخت برنامه بازاریابی وبینار خود می کنید، می خواهید تمام ترافیک خود را هدایت کنید.

راه‌های زیادی برای تبلیغ وبینارتان وجود دارد، بنابراین مشخص کنید کدام یک برای وبینار، شرکت و صنعت شما منطقی‌تر است. در اینجا برخی از تاکتیک های مورد علاقه ما هنگام ایجاد تبلیغات برای وبینارهای ما در Hivehouse آورده شده است:

یک صفحه گسترده برای سازماندهی و برنامه ریزی برنامه های بازاریابی خود ایجاد کنید، حتماً برنامه ای ایجاد کنید که با نزدیک شدن به تاریخ وبینار افزایش یابد و ایمیل های یادآوری برای ثبت نام کنندگان ارائه دهد. ایجاد یک برنامه بازاریابی منسجم در کنار وبینار شما ضروری است تا مخاطبان شما احساس کنند که تجربه ای جامع و قانع کننده دارند.

هر تاکتیکی که انتخاب کنید، نوع گرافیکی را که باید بسازید تعیین می کند. همانطور که صفحه فرود خود را طراحی می کنید، برای ساختن گرافیک های همراه کمی زمان بگذارید. این کمک می کند تا مطمئن شوید که مواد بازاریابی شما ظاهر و احساس ثابتی دارند.

خارج از کانال‌های بازاریابی دیجیتال سنتی، وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید اطلاعاتی در مورد وبینار خود ارسال کنید.

Finishing Touchs را اضافه کنید

ارائه شما ساخته شده است، و برنامه بازاریابی شما در حال زمزمه کردن است. اکنون زمان آن است که برای وبینار زنده خود آماده شوید. با گرفتن میزبان مشترک خود، آزمایش برنامه وبینار خود و تمرین چند بار آزمایشی شروع کنید. از کنجکاوترین همکاران خود بخواهید به آن بپیوندند تا بتوانند عملکرد سؤال و نظرات را در حین تمرین آزمایش کنند. فراموش نکنید که مطمئن شوید ابزار وبینار شما برای ضبط تنظیم شده است، بنابراین می توانید برای یافتن زمینه های بهبود یافته به اشتراک بگذارید و مرور کنید.

بعد از اینکه وبینار شما کامل شد (می دانیم که به دلیل استفاده از این راهنما به خوبی برگزار شد)، توصیه می کنیم شرکت کنندگان را از طریق ایمیل پیگیری کنید تا از حضور آنها تشکر کنیم. همچنین، پیوند یا دانلود وبینار ضبط شده را اضافه کنید. اما حتما ویدیو را با ویرایش سبک، در صورت لزوم، و برندسازی شرکت پاک کنید.

ابزار دیگری در کمربند ابزار بازاریابی

ایجاد اولین وبینار شما می تواند دلهره آور باشد، اما تمام کار خستگی ناپذیر شما ارزش آن را دارد که در نهایت مشاهده کنید که چند ثبت نام در صندوق ورودی شما شناور است. به یاد داشته باشید، مانند تمام تلاش‌های بازاریابی دیجیتال، هدف اصلی شما باید ایجاد بهترین محتوای ممکن باشد. محتوای عالی به احتمال زیاد مخاطبان شما را درگیر می کند و در نتیجه باعث می شود که آنها بیشتر با شما تجارت کنند.

در حالی که ثبت جزئیات کوچک ساخت وبینار در یک پست وبلاگ غیرممکن است، امیدواریم که یک (یا چند) قدم به ساخت وبیناری نزدیکتر شده باشید که مخاطبان هدف شما را راضی نگه دارد و برند شما را احساس کند. کمی زنده تر

هنوز به دنبال پاسخ هستید؟ ما می توانیم کمک کنیم!

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا