آموزش وردپرس

12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید

آیا می دانید قبل از تغییر قالب های وردپرس چه کاری باید انجام دهید؟

هنگام جایگزینی قالب وردپرس، مراحل بسیار مهمی وجود دارد که باید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که این فرآیند روان است و هیچ اطلاعات مهمی را از دست نمی دهید.

در این چک لیست وردپرس، کارهای مهمی که باید قبل از تغییر قالب های وردپرس انجام دهید را به اشتراک می گذاریم.

12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید 6

یادداشت ویراستار: اگر به دنبال دستورالعمل های گام به گام در مورد نحوه جایگزینی تم ها هستید، لطفاً راهنمای مبتدیان ما را در مورد چگونگی تغییر صحیح تم وردپرس خود ببینید.

جایگزین کردن یک تم یک تصمیم مهم است که هر صاحب وب سایت حداقل هر چند سال یک بار می گیرد.

البته شما باید منطق خود را برای چیزی که جایگزین می کنید تصمیم بگیرید و موضوعی را انتخاب کنید که با تمام نیازهای شما مطابقت داشته باشد.

ما لیستی از بهترین تم های چند منظوره وردپرس و بهترین تم های وبلاگ وردپرس را داریم که اگر به دنبال توصیه هایی هستید می توانید بررسی کنید.

پس از انتخاب موضوعی که می خواهید به آن بروید، مهم است که چک لیست زیر را دنبال کنید تا مطمئن شوید که در طول فرآیند محتوا یا داده ها را از دست نمی دهید.

1. به هرگونه سفارشی سازی تم وردپرس توجه کنید

برخی از صاحبان سایت های وردپرس با افزودن قطعه کد مستقیماً به فایل های قالب خود، تم های وردپرس خود را سفارشی می کنند. قطعه کد می تواند یک راه عالی برای افزودن ویژگی های جدید به سایت شما باشد که بخشی از موضوع سهام نیستند.

اما، اگر این بخش‌ها را مستقیماً به فایل‌های موضوعی خود اضافه کنید، به راحتی می‌توانید ردیابی آنها را از دست بدهید.

اگر شما یا یک توسعه‌دهنده وب این تغییرات را انجام داده‌اید، مطمئن شوید که فایل‌های قالب‌بندی فعلی خود را مرور کرده و هر کد اضافی اضافه شده را یادداشت کنید.

برای قطعه کدهای آینده، همیشه توصیه می کنیم از یک پلاگین یا قطعه کد مخصوص سایت استفاده کنید. به این ترتیب، حتی اگر بعداً تم ها را تغییر دهید، می توانید این بخش ها را ذخیره کنید. برای اطلاعات بیشتر، به راهنمای مبتدیان ما در مورد چسباندن قطعات از وب به وردپرس مراجعه کنید.

معیارهای عملکرد قالب وردپرس فعلی را دریافت کنید

قبل از اینکه تم خود را تغییر دهید، باید سرعت بارگذاری و عملکرد سایت فعلی خود را بررسی کنید. این به شما امکان می دهد تا تفاوت ها را هنگام بارگیری صفحه پس از تغییر تم ها مقایسه کنید.

از آنجایی که سرعت و عملکرد وردپرس نقش مهمی در تجربه کاربری و سئوی وردپرس ایفا می‌کند، باید مطمئن شوید که تم جدید سریع‌تر از چیزی است که در حال حاضر استفاده می‌کنید.

شما به راحتی می توانید معیارهای سرعت سایت فعلی خود را با استفاده از ابزار تست سرعت وردپرس مانند ابزار رایگان تست سرعت سایت IsItWP بررسی کنید.

isitwp website speed test 12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید
12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید 7

برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه اجرای تست سرعت سایت را ببینید.

نوارهای کناری موضوع فعلی و مناطق ویجت را یادداشت کنید

نوارهای کناری برای افزودن ویجت های مختلف به وب سایت شما استفاده می شود، مانند فرم های ثبت نام خبرنامه ایمیل، دکمه های رسانه های اجتماعی، پست های محبوب و موارد دیگر.

از آنجایی که هر طرح زمینه دارای قسمت های ویجت متفاوتی است، در صورت جایگزینی تم ها، ویجت های شما ممکن است به طور غیرمنتظره ای از سایت شما جابجا شوند یا ناپدید شوند.

بنابراین مهم است که قبل از تغییر مضامین یادداشت کنید که از چه ابزارک هایی در نوارهای کناری وردپرس و سایر قسمت های ویجت در سایت خود استفاده می کنید. پس از انتقال به راحتی می توانید آنها را کپی کنید.

اگر کد سفارشی یا کدهای کوتاه اضافه می‌کنید، حتماً آن کد را کپی کنید و در مکانی امن نگه دارید تا بتوانید با موضوع جدید خود از آن استفاده کنید.

4. کدهای ردیابی موجود وردپرس را کپی کنید

بسیاری از کاربران کد رهگیری تجزیه و تحلیل را مستقیماً به پرونده های موضوعی خود اضافه می کنند. برخی از تم های وردپرس همچنین به شما امکان می دهند کدهای رهگیری را مستقیماً به پنل تم خود اضافه کنید.

نادیده گرفتن این کدهای رهگیری مهم یک اشتباه رایج است.

شما باید مطمئن شوید که تمام کدهای رهگیری سایت خود را که برای تجزیه و تحلیل، تبلیغات و موارد دیگر استفاده می کنید کپی کنید تا بتوانید آنها را به سایت جدید خود اضافه کنید.

اگر می خواهید این کار را برای خود آسان کنید، توصیه می کنیم از افزونه ای مانند MonsterInsights برای نصب Google Analytics در وردپرس استفاده کنید.

با استفاده از MonsterInsights، می توانید مطمئن باشید که هیچ وقفه ای در تجزیه و تحلیل یا از دست دادن داده های شما وجود نخواهد داشت. همچنین می‌توانید ردیابی جایزه مانند کلیک روی لینک و کلیک دکمه، دسته بندی و تجزیه و تحلیل برچسب وردپرس، ردیابی نویسنده و موارد دیگر را باز کنید.

بینش هیولا
12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید 8

برای سایر کدهای رهگیری، می توانید از افزونه Insert Headers and Footers استفاده کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه افزودن کد سرصفحه و پاورقی در وردپرس را ببینید.

5. از سایت وردپرس فعلی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

همیشه ایده خوبی است که به طور منظم از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. قبل از اینکه بتوانید موضوع خود را تغییر دهید، باید به طور کامل از پست ها، صفحات، برنامه های افزودنی، رسانه ها و پایگاه های داده خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از یک افزونه پشتیبان وردپرس برای ایجاد یک نسخه پشتیبان از کل سایت شما است. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه پشتیبان گیری از سایت وردپرس خود با UpdraftPlus را ببینید.

این به شما کمک می کند تا در صورت بروز مشکل در هنگام جایگزینی تم ها، به راحتی می توانید سایت خود را بازیابی کنید.

6. سایت وردپرس خود را در حالت نگهداری قرار دهید

هنگام ایجاد تغییرات در سایت خود، همیشه تمرین خوبی است که سایت خود را در حالت نگهداری قرار دهید. حالت Maintenance به شما امکان می دهد یک پیام کاربرپسند را برای بازدیدکنندگان خود نمایش دهید.

نمونه ای از صفحه وضعیت تعمیر و نگهداری
12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید 9

این به بازدیدکنندگان شما کمک می کند تا سایت شما را نیمه تمام یا در حال ساخت نبینند.

برای این کار توصیه می کنیم از افزونه SeedProd استفاده کنید. این بهترین صفحه ساز کشیدن و رها کردن وردپرس است که در بیش از یک میلیون سایت استفاده شده است.

این به شما امکان می دهد به راحتی صفحات وضعیت نگهداری سفارشی، صفحات فرود، صفحات آینده، صفحات 404 و موارد دیگر را ایجاد کنید.

SeedProd
12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید 10

برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه قرار دادن سایت وردپرس خود را در حالت نگهداری ببینید.

7. تمام قابلیت ها و افزونه های وردپرس نصب شده را بررسی کنید

هنگامی که یک قالب جدید وردپرس را فعال کردید، باید مطمئن شوید که عملکردی مشابه قبل دارید و همه افزونه های قدیمی شما با تم جدید شما کار می کنند.

می‌توانید با اضافه کردن مجدد قطعه‌های کدی که از فایل‌های تم قدیمی وردپرس خود کپی کرده‌اید، شروع به کار کنید. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای مبتدیان ما برای چسباندن قطعه کد در وردپرس را ببینید.

در مرحله بعد، برای استفاده از ویژگی های سایت خود که توسط افزونه های وردپرس طراحی شده اند، وقت بگذارید. اگر در این زمان با خطا مواجه شدید، لطفاً راهنمای مبتدیان ما برای رفع خطاهای وردپرس را ببینید.

8. تم جدید وردپرس را در مرورگرها و دستگاه ها بررسی کنید

تست بین مرورگرها به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که سایت جدیدتان در مرورگرها، اندازه‌های صفحه، سیستم‌عامل‌ها و دستگاه‌های تلفن همراه مختلف خوب به نظر می‌رسد.

اکثر بازدیدکنندگان شما احتمالاً از Google Chrome برای بازدید از وبلاگ وردپرس شما استفاده می کنند. با این حال، مرورگرهای وب دیگر مانند فایرفاکس، مایکروسافت اج، سافاری و موارد دیگر توسط صدها میلیون کاربر در سراسر جهان استفاده می‌شوند.

اگر سایت جدید شما در یکی از این مرورگرها به درستی کار نمی کند، بازدیدکنندگان و ترافیک خود را از دست می دهید.

خوشبختانه، شما می توانید از انواع ابزارهای تست متقابل مرورگر استفاده کنید تا ببینید سایت شما در مرورگرها و دستگاه های مختلف چگونه به نظر می رسد.

برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه آزمایش یک سایت وردپرس در مرورگرهای مختلف را ببینید.

9. افزونه های وردپرس را که دیگر نیازی ندارید حذف کنید

برخی از تم های وردپرس هنگام نصب تم، افزونه ها را از قبل نصب می کنند. برخی ممکن است مفید باشند، اما در موارد دیگر به آنها نیازی نخواهید داشت.

فقط برو به برنامه های افزودنی »برنامه های افزودنی نصب شده برای اینکه ببینید موضوع شما افزونه جدیدی اضافه کرده است یا خیر.

لیست پلاگین های نصب شده
12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید 11

اکنون نیز زمان خوبی است که کل لیست برنامه های افزودنی خود را مرور کنید تا ببینید آیا افزونه هایی وجود دارد که ارزش حذف کردن دارند یا خیر.

اگر به دنبال پلاگین های با کیفیت بالا برای استفاده با تم جدید خود هستید، به مجموعه افزونه های ضروری وردپرس ما مراجعه کنید.

10. به کاربران خود اطلاع دهید که سایت جدید شما فعال است

هنگامی که آماده راه اندازی قالب جدید وردپرس خود شدید، می توانید حالت نگهداری را خاموش کنید.

همچنین باید با خوانندگان خود تماس بگیرید تا در مورد سایت جدید خود به آنها بگویید. این کار مخاطبان شما را آماده می کند تا با تغییرات عمده در طراحی سردرگم نشوند و همچنین کمک می کند تا مشترکین شما را درگیر کرده و برای دیدن طرح جدید به سایت خود بازگردند.

در اینجا یک نمونه پستی است که ما در فیس بوک در مورد طراحی مجدد سایت جدید خود به اشتراک گذاشتیم.

نمونه ای از اعلامیه طراحی مجدد
12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید 12

ما شما را تشویق می‌کنیم که از طریق خبرنامه ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و اعلان‌های فشاری به مخاطبان خود اطلاع دهید.

اگر به دنبال راه های بیشتری برای تبلیغ سایت خود هستید، راهنمای ما را در مورد نحوه اشتراک گذاری پست های وبلاگ خود با خوانندگان بررسی کنید.

11. سرعت بارگذاری قالب جدید وردپرس خود را بررسی کنید

هنگامی که موضوع جدید شما فعال شد و مراحل بالا را طی کردید، نوبت به انجام یک تست سرعت دیگر می رسد. در حالت ایده آل، سایت جدید شما سریعتر خواهد بود و نمرات بهتری در تست سرعت شما خواهد گرفت.

برای این کار کافیست از همان ابزار سرعت سایتی که قبلا استفاده می کردید استفاده کنید و نتایج را با هم مقایسه کنید.

اگر تم جدید کندتر از طرح زمینه قدیمی شما است، مطمئن شوید که چندین آزمایش انجام داده اید، مناطق مختلف را بررسی کنید و ببینید آیا تنظیمات حافظه پنهان یا فایروال دارید که می تواند باعث افت شود.

12. نرخ خروج از سایت وردپرسی خود را پیگیری کنید

نرخ خروج از صفحه فرود، درصد بازدیدکنندگانی است که در سایت شما فرود می‌آیند و بدون ادامه به صفحه دوم آن را ترک می‌کنند. نرخ خروج بالا از صفحه فرود به این معنی است که شما بازدید کننده خود را متقاعد نکرده اید که به اندازه کافی در سایت شما بماند تا اقدامی انجام دهد.

پس از تغییر موضوعات، مهم است که نرخ خروج از صفحه فرود خود را پیگیری کنید. برخی از موضوعات به سادگی کاربر پسندتر هستند و به بازدیدکنندگان کمک می کنند تا در سایت شما حرکت کنند.

اگر نرخ خروج از صفحه فرود شما پس از جایگزینی یک موضوع افزایش یافته است، پس باید برای دانلود آن تلاش کنید. می توانید این کار را با بهبود منوهای پیمایش، افزودن لینک های داخلی بیشتر، افزودن یک ویجت محبوب به پست ها و موارد دیگر انجام دهید.

برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه افزایش بازدید از صفحه و کاهش نرخ خروج از صفحه فرود وردپرس را ببینید.

13. برای بهبود سایت وردپرس خود به نظرات خوانندگان گوش دهید

در نهایت، مهم است که پس از رفتن به موضوع جدید، به بازخورد خوانندگان گوش دهید. برخی از خوانندگان ممکن است بخش های خاصی از طراحی شما را دوست داشته باشند یا از آنها متنفر باشند.

لازم نیست به هر خواننده ای گوش دهید و تغییراتی را که او پیشنهاد می کند انجام دهید. اما، اگر گروهی از خوانندگان وجود دارند که همین مشکل را تجربه کرده‌اند، احتمالاً ارزش بررسی آن را دارد.

شما می توانید با افزودن فرم تماس به سایت خود، یا اجرای نظرسنجی و درخواست بازخورد از خوانندگان در مورد طرح جدید خود، بازخورد بازدیدکنندگان را جمع آوری کنید.

ساده ترین راه برای انجام این کار از طریق WPForms است. این بهترین افزونه نظرسنجی وردپرس در بازار است که بیش از 5 میلیون سایت از آن استفاده می کنند.

WPForms
12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید 13

این به شما امکان می دهد به راحتی فرم های نظرسنجی قانع کننده را با سازنده کشیدن و رها کردن ایجاد کنید.

علاوه بر این، بخش گزارش به طور خودکار گزارش های زیبایی ایجاد می کند که به تجزیه و تحلیل نتایج شما کمک می کند.

wpforms survey results 12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید
12+ کاری که باید قبل از تغییر قالب وردپرس انجام دهید 14

برای جزئیات بیشتر، راهنمای ما در مورد نحوه ایجاد نظرسنجی در وردپرس را ببینید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا قبل از تغییر به تم های وردپرس دقیقاً چه کاری انجام دهید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد نحوه انتخاب بهترین هاست وردپرس و انتخاب های تخصصی ما از بهترین نرم افزار چت بات هوش مصنوعی برای سایت خود را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیسبوک

پست 12+ کاری که باید قبل از تغییر کیت های وردپرس انجام دهید اولین بار در روشا وب ظاهر شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا