بازاریابی شبکه های اجتماعی

چگونه می توانید استراتژی رسانه های اجتماعی خود را برای مشارکت بهتر برنامه ریزی کنید

اگر حساب شخصی در شبکه های اجتماعی دارید ، احتمالاً می دانید که مردم آنچه را که در آنجا پست می کنند آماده نمی کنند.

آنها مجبور نیستند از دستورالعمل ها پیروی کنند زیرا نکته این است که همه چیز را روزانه بدون نگرانی زیاد به اشتراک بگذارید.

با این حال، اگر نام تجاری شما در رسانه های اجتماعی است ، باید متفاوت فکر کنید: مهم است که برنامه ریزی کنید که در آنجا چه کار خواهید کرد و همچنین در مورد اینکه با چه کسی صحبت می کنید فکر کنید. پس از همه ، شما مستقیماً با مشتریان صحبت می کنید.

در این مورد ، پلت فرم راهی برای ایجاد تبلیغات ، تبدیل ، فروش ، همچنین استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را تقویت کنید.

اگر می خواهید از این کانال ها استفاده کنید ، باید یک سیستم توسعه دهید استراتژی رسانه های اجتماعیبه برای درک بهتر اهمیت چنین برنامه ای ، به خواندن مقاله ما ادامه دهید.

در اینجا می توانید ببینید:

  • استراتژی رسانه های اجتماعی چیست؟
  • چرا هر شرکتی به استراتژی رسانه های اجتماعی نیاز دارد؟
  • چگونه می توان برای برند خود یک استراتژی رسانه اجتماعی ایجاد کرد؟

استراتژی رسانه های اجتماعی چیست؟

در یک مفهوم کلی ، استراتژی برنامه ای برای توصیف اقدامات ، انتشار برنامه ها ، اهداف و همچنین هر نکته ای است که توجه شما را می طلبد. برای پیگیری این عوامل باید همه چیز را مستند کنید.

این تکنیک به شما امکان می دهد در مورد چگونگی قرار دادن مشاغل خود در ذهن مردم فکر کنید. شما لحن صدای خود و همچنین روشی را که برای مخاطب ارزش ایجاد می کنید تا علاقه مند شود ، تعیین می کنید.

منبع: دانشکده بازاریابی دیجیتال

به عنوان مثال ، یک استراتژی رسانه های اجتماعی مستلزم تعیین اهداف شما است.

این می تواند افزایش آگاهی از نام تجاری ، افزایش فروش و فروش ، بهبود تعامل با مشتری یا حتی تبدیل مشتریان فعلی به حامی باشد. برای هر یک از این نکات ، به رویکرد متفاوتی نیاز خواهید داشت.

این استراتژی همچنین به شما امکان می دهد کانالی را انتخاب کنید که روی آن تمرکز خواهید کرد. فیس بوک ، لینکدین ، ​​اینستاگرام: درک اینکه کدام یک از مناسب ترین کانال های اجتماعی برای ارتباط با مخاطبان خود است ضروری است.

علاوه بر این ، شما حتی می توانید اهداف مختلف را برای هر پلتفرم شرح دهید.

به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید تبدیل و فروش را از طریق صفحه فیس بوک خود هدایت کنید و از طریق نمایه LinkedIn خود تبلیغات تجاری ایجاد کنید.

با طراحی برای سازماندهی آن ، همه چیز برای تیم شما روشن خواهد شد.

عامل کلیدی دیگر این است فرکانسبه وقتی صفحه ای را در هر پلتفرمی ایجاد می کنید ، یک سوال پیش می آید: هر چند وقت یکبار باید محتوای جدید ارسال کنم؟

برای پاسخ به آن ، شما قطعاً به تحقیق در مورد زمان مناسب نیاز خواهید داشت تا افراد بتوانند پست های شما را ببینند. هنگامی که بهترین ساعات را پیدا کردید ، برای راهنمایی سایر اعضای تیم ، سند آن را فراموش نکنید.

این برنامه همچنین شامل معیارهایی است که هنگام تجزیه و تحلیل صفحات خود به آنها توجه می کنید. در صورتی که قبلاً اهداف خود را تعیین کرده اید ، وقت آن است که برخی از KPI ها را انتخاب کنید که این اهداف را کاملاً نشان می دهد.

در مورد تبلیغات ، باید به تعداد سهام توجه کنید. با این حال ، اگر یک تماس باشد ، ردیابی تعداد نظرات بهترین کار ممکن است.

هدف رسانه های اجتماعی
منبع: Hootsuite

ذکر بخش مهمی از استراتژی رسانه های اجتماعی را فراموش نخواهیم کرد: شخصیت خریدار.

این شامل افراد معمولی است که با آنها صحبت می کنید تا بتوانید زمان مناسب ، رویکرد مناسب و محتوای مناسب را برای اشتراک گذاری انتخاب کنید.

یک استراتژی خوب طراحی شده به شما کمک می کند تا فرصت ها ، ضعف ها ، نقاط قوت و تهدیدهای خود را مانند تجزیه و تحلیل SWOT روشن کنید. بنابراین ، مانند است مارک خود را ارزیابی کنید تا بدانید چه چیزی برای بهبود نیاز دارید.

چرا هر شرکتی به استراتژی رسانه های اجتماعی نیاز دارد؟

3 دلیل عمده وجود دارد که چرا شرکت شما باید از استراتژی رسانه های اجتماعی استفاده کند: همسویی ، مشارکت و کارآمدی.

در زیر ، ما این مزایا را لیست کرده ایم!

هم ترازی

وقتی شخصی با نام تجاری شما ارتباط برقرار می کند ، انتظار دارد همان رفتار خوب را داشته باشد – صرف نظر از اینکه از چه روز ، ساعت یا بستری استفاده می کند.

یک برنامه بازاریابی جامع در رسانه های اجتماعی به شما کمک می کند تا همه اعضای تیم خود را در یک صفحه قرار دهید. همه می دانند چگونه با کاربر روبرو شوند ، به شبهات او پاسخ دهند و چه نوع محتوایی را منتشر کنند.

یک استراتژی رسانه های اجتماعی خوب برای اهداف اندازه گیری. هنگامی که می دانید هر هفته یا ماه باید چه کارهایی را دنبال کنید ، می توانید در جهت خاصی عمل کنید.

نامزدی

اگر می خواهید محتوای شما قابل اشتراک گذاری ، ارزشمند باشد و کاربران وفاداری ایجاد کنید که همه جا به شما توصیه می کنند ، یک برنامه عالی برای کسب و کار شماست.

با سازماندهی مهمترین عناصر ، می توانید روشی را ایجاد کنید که خوانندگان خود را بیشتر درگیر کرده و همچنین برای آنها ارزش ایجاد کند.

داده های بازاریابی Lyfe این را پشتیبانی می کند: 71 درصد از مشتریانی که تجربه فوق العاده ای داشته اند تمایل دارند که نام تجاری را توصیه کنند.

بهره وری

مزیت دیگر بهره وری است. با برنامه ای که مرزهای اقدامات شما را تعیین می کند ، درک اینکه برای رسیدن به اهداف خود باید چه کار کنید آسان تر است.

به این ترتیب می توانید تلاش های غیر ضروری را برای جلوگیری از اتلاف وقت و پول حتی در رویکردهای ناموفق کاهش دهید.

چگونه می توان برای برند خود یک استراتژی رسانه اجتماعی ایجاد کرد؟

در اینجا نکاتی وجود دارد که هنگام تهیه برنامه رسانه های اجتماعی برای توزیع محتوای نام تجاری خود باید به آنها توجه کنید.

بدانید مخاطبان شما چگونه به محتوا نیاز دارند

نحوه ارائه اطلاعات بر نحوه توزیع محتوای شما در شبکه های اجتماعی تأثیر می گذارد.

سالهاست که استراتژی توزیع این است که یک قسمت جدید از محتوا را در فیس بوک به اشتراک بگذارید و با مخاطبان محدود ارتباط برقرار کنید.

این امر به ویژه در روزهای بازاریابی پیش از موبایل که مصرف اینترنت رومیزی بی نظیر بود موثر بود.

اما توجه خوانندگان کاهش می یابد زیرا صفحه نمایش موبایل به گزینه ترجیحی برای دریافت محتوا تبدیل می شود. این بدان معناست که تبلیغ کنندگان باید روشهای جایگزینی برای انتشار اطلاعات و جذب خوانندگان پیدا کنند.

به گفته آرون استروت از سرزمین بازاریابی ، وجود دارد 1.68 میلیارد حساب اجتماعی تلفن همراه فعال در سراسر جهان ، که به رشد سریع مصرف جهانی اینترنت کمک می کند.

این رشد بی سابقه این بدان معناست که مصرف کنندگان محتوای بیشتری را در کانال هایی مانند Snapchat ، TikTok ، Periscope و به ویژه توییتر توزیع می کنند.به

برای افزایش ویروسی بودن محتوای خود ، چیزی را برای آن کانال ها ایجاد کنید که توجه کاربران فعال را به خود جلب کند.

به اعداد در سیستم عامل های جدیدتر نگاه کنید

اکثر بازاریابان به طور خودکار برای توزیع محتوای خود به فیس بوک و اینستاگرام مراجعه می کنند در حالی که بسیاری از مارک ها ، به ویژه آنهایی که در صنایع B2B رقابت می کنند ، از LinkedIn نیز استفاده می کنند.

با این حال ، کانال هایی را که مانند دیگر سیستم عامل ها “حرفه ای” تلقی نمی شوند نادیده نگیرید.

پینترست یکی از محبوب ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی در جهان است و از زمان راه اندازی این کانال در سال 2010 به شبکه ای بالغ بر 335 میلیون کاربر فعال گسترش یافته است.

Pinterest سومین پلتفرم بزرگ رسانه های اجتماعی در ایالات متحده است و اکثر کاربران Pinterest از طریق تلفن های هوشمند خود با این پلت فرم ارتباط برقرار می کنند.

شرکت هایی که یک تابلوی Pinterest سرگرم کننده بصری ایجاد می کنند ، می توانند با ارسال عکس یا فیلم هایی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم به صنعت اصلی آنها مرتبط است ، با خوانندگان خود ارتباط برقرار کنند.

روندهای محبوب جستجو را دنبال کنید

یک راه خوب برای افزایش وبلاگ نویسی و ترافیک رسانه های اجتماعی این است که در مورد موضوعات شیک در منطقه خود صحبت کنید.

حتی می توانید از استراتژی بسته های جدید استفاده کنید ، جایی که می توانید از مزایای رویداد یا اخبار ارائه شده برای تبلیغ محصول یا نام تجاری خود لذت ببرید.

ابزارهایی مانند Google Trends می توانند به شما در یافتن این موضوعات کمک کنند. اما به خاطر داشته باشید که باید سریع به آنها دسترسی پیدا کنید تا زمان را از دست ندهید.

ثبات ایجاد کنید

وظیفه شما در یک بستر اجتماعی این است که سازگار باشید. بنابراین ، مهم است که برنامه ریزی کنید که چند پست در هفته ، در یک ماه و غیره منتشر خواهید کرد.

این مهم است که فکر کنیم تیم باید فرکانس را بر اساس مخاطب تنظیم کند: ترجیحات و عادات آنها.

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد ، تعدادی توصیه برای برخی از پست های ایده آل برای هر کانال است.

شما باید تعادلی را که مخاطبان به دنبال آن هستند پیدا کنید.

از اتوماسیون استفاده کنید

پس از توسعه همه چیز ، زمان تنظیم اتوماسیون فرا می رسد. این به تیم شما امکان می دهد مطالب جدید را به طور خودکار و در زمان مناسب ارسال کند ، بدون این که حواس پرت شود و فراموش شودبه تعداد انگشت شماری از ابزارها وجود دارد که در این مورد به شما کمک می کند.

پیگیری نتایج

البته اگر برنامه ای دارید ، باید معیارهای انتخاب شده را بررسی کنید تا ببینید آیا اوضاع به نتیجه می رسد.

بخش مهمی از مرحله توسعه ، پیگیری نتایجی است که تاکنون به دست آورده اید تنظیمات لازم را انجام دهیدبه

اگر انتظار مشارکت بیشتری را داشتید ، اما می بینید که اعداد و ارقام در اختیار شما نیستند ، وقت آن است که چیزی را تغییر دهید.

تعداد دفعات یا زمان روز که تیم محتوای جدید منتشر می کند. برای آگاهی از این موضوع ، شرکت باید شاخص ها را بررسی کند.

استراتژی رسانه های اجتماعی در مورد تعریف آنچه می خواهید در کانال های اجتماعی خود بگویید است: چگونه می خواهید نام تجاری را در ذهن کاربران قرار دهید و چگونه می خواهید آنها واکنش نشان دهند و پاسخ دهند.

برای اجرای استراتژی خود ، قطعاً با استفاده از ابزارهایی که به اتوماسیون کمک می کنند سود خواهید برد: به این ترتیب کارکنان می توانند بهره وری را افزایش داده و خطای انسانی را کاهش دهند.

برای تأثیرگذاری بیشتر تیم خود ، می توانید از ابزارهای رسانه های اجتماعی استفاده کنید. موارد اصلی را ببینید و هنگام انتخاب یکی به چه نکاتی توجه کنید!

پست چگونه برای مشارکت بهتر استراتژی رسانه های اجتماعی خود را برنامه ریزی کنید اولین بار در روشا وب ظاهر شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا