آموزش وردپرس

وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟

آیا می دانید وردپرس تصاویر را در کجای وب سایت شما ذخیره می کند؟

بسیاری از مبتدیان وردپرس از ما پرسیده‌اند که وردپرس چگونه تصاویر را ذخیره می‌کند و برای سازماندهی کارآمدتر کتابخانه رسانه‌ای خود چه کاری می‌توانند انجام دهند.

در این مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه وردپرس تصاویر را در وب سایت شما ذخیره می کند. ما همچنین ابزارها و افزونه هایی را به اشتراک می گذاریم که می توانید از آنها برای سازماندهی کارآمدتر تصاویر خود استفاده کنید.

وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 18

وردپرس چگونه تصاویر را ذخیره می کند؟

وردپرس دارای یک سیستم داخلی برای مدیریت بارگذاری های رسانه ای مانند تصاویر، فیلم ها، صدا و اسناد در وب سایت وردپرس شما است.

این سیستم به شما این امکان را می دهد که به راحتی تصاویر و رسانه های دیگر را در یک پوشه خاص در سرور میزبان وردپرس خود آپلود کنید.

سپس این فایل ها در کتابخانه رسانه وردپرس شما نمایش داده می شوند. شما می توانید تمام آپلودهای خود را در زیر مشاهده کنید کتابخانه ی رسانه صفحه از اینجا می‌توانید این فایل‌ها را ویرایش، دستکاری یا حتی حذف کنید.

کتابخانه رسانه وردپرس
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 19

پوشه خاصی که فایل های تصویری در وردپرس در آن ذخیره می شوند، پوشه آپلود نامیده می شود که در داخل پوشه / wp-content / قرار دارد.

پوشه آپلود در وردپرس
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 20

در داخل پوشه آپلود، فایل های رسانه ای شما بر اساس پوشه های سال و ماه ذخیره می شوند. علاوه بر این، پوشه‌هایی را نیز خواهید دید که توسط افزونه‌های وردپرس خود برای ذخیره سایر آپلودها ایجاد شده‌اند.

به عنوان مثال، تمام فایل های رسانه ای شما در آن آپلود شده اند ژوئن 2022 ذخیره خواهد شد در:

/wp-content/uploads/2022/06/

شما می توانید این فایل ها و پوشه ها را با اتصال به حساب میزبانی وردپرس خود با استفاده از یک سرویس گیرنده FTP یا از طریق برنامه File Manager در کنترل پنل حساب میزبانی خود مشاهده کنید.

آپلودهای رسانه ای در پوشه های سالیانه و ماهانه سازماندهی شده اند
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 21

متوجه خواهید شد که چندین نسخه از هر تصویر روی سرور شما آپلود شده است. این اندازه های تصویر به طور خودکار توسط وردپرس هنگام آپلود تصویر ایجاد می شوند.

چند اندازه تصویر
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 22

به طور پیش فرض، ممکن است یک تصویر کوچک، متوسط ​​و بزرگ تصویر را همراه با آپلود اصلی مشاهده کنید.

جدای از آن، قالب یا افزونه های وردپرس شما نیز ممکن است اندازه های تصویر اضافی را برای استفاده آنها ایجاد کنند.

اکنون ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که وردپرس چگونه اطلاعات مربوط به این فایل ها را در کتابخانه رسانه نمایش می دهد؟

برای انجام این کار، وردپرس همچنین اطلاعات مربوط به آپلود تصاویر شما را در پایگاه داده به عنوان یک نوع پست پیوست در زیر جدول پست ها ذخیره می کند.

جدای از آن، وردپرس همچنین زمانی که تصاویر را در پست ها/صفحات یا هر نوع پست سفارشی دیگری وارد می کنید، اطلاعات را در جدول متا پست ها ذخیره می کند.

داده های متا برای تصاویر ذخیره شده در پایگاه داده وردپرس
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 23

به عنوان مثال، وقتی یک تصویر ویژه را تنظیم می کنید، وردپرس این اطلاعات را به عنوان یک کلید متا ذخیره می کند _thumbnail_id و آن را در جدول postmeta پایگاه داده شما ذخیره می کند.

داده های متا تصویر ذخیره شده در پایگاه داده وردپرس
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 24

اطلاعات داخل پایگاه داده شما به وردپرس محل فایل روی سرور میزبان شما را می گوید. حال اگر با استفاده از FTP فایلی را از سرور خود حذف کنید، وردپرس آن تصاویر را شکسته نشان می دهد.

تصویر شکسته در وردپرس
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 25

به طور مشابه، اگر مرجع یک تصویر را از پایگاه داده وردپرس خود حذف کنید، فایل همچنان در سرور میزبان شما دست نخورده باقی می ماند اما در کتابخانه رسانه شما ظاهر نمی شود.

تغییر نحوه ذخیره وردپرس تصاویر و آپلودهای رسانه

به طور پیش فرض، وردپرس به شما اجازه نمی دهد مکان آپلود را از قسمت مدیریت وردپرس تغییر دهید. تنها تغییری که می‌توانید ایجاد کنید این است که با مراجعه به آن، پوشه‌های مبتنی بر ماه و سال را غیرفعال کنید تنظیمات »رسانه صفحه

تنظیمات رسانه در وردپرس
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 26

از اینجا، همچنین می توانید حداکثر ابعاد را بر حسب پیکسل برای آپلود تصاویر خود تنظیم کنید.

کاربران پیشرفته وردپرس می توانند آموزش ما را در مورد نحوه تغییر دستی پوشه آپلود پیش فرض وردپرس دنبال کنند.

سازماندهی تصاویر خود در وردپرس

برای اکثر کاربران، کتابخانه رسانه پیش فرض وردپرس به خوبی کار می کند.

با این حال، اگر تصاویر نقش مهم تری در وبلاگ وردپرس شما دارند، ممکن است به ابزارهای اضافی برای سازماندهی آپلودهای خود نیاز داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر یک وب سایت عکاسی دارید، ممکن است بخواهید محتوای خود را در آلبوم ها یا برچسب ها سازماندهی کنید.

برای این کار به افزونه ای مانند Envira Gallery نیاز دارید. این یک افزونه گالری تصاویر وردپرس است که به شما امکان می دهد تصاویر خود را در آلبوم ها، برچسب ها و گالری ها سازماندهی کنید.

گالری Envira عملکرد آلبوم ها و برچسب ها را برای تصاویر فراهم می کند
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 27

امکان آپلود تصاویر در وردپرس به کاربران

به طور پیش فرض، وردپرس به کاربرانی که می توانند در وب سایت شما پست بنویسند، اجازه می دهد تا تصاویر را آپلود کنند. این شامل کاربرانی می شود که دارای نقش های کاربر Administrator، Author، Editor و Contributor هستند.

اما اگر بخواهید کاربران دیگر بدون ورود به قسمت مدیریت، تصاویر را در وب سایت شما آپلود کنند، چه؟

برای انجام این کار، به افزونه WPForms نیاز دارید. این بهترین افزونه فرم ساز وردپرس است و به شما این امکان را می دهد که به راحتی هر نوع فرمی را برای وب سایت خود ایجاد کنید.

همچنین دارای یک فیلد آپلود فایل است که به کاربران امکان می دهد بدون ایجاد حساب کاربری یا دسترسی به بخش مدیریت وردپرس، تصاویر، اسناد و سایر فایل ها را به راحتی آپلود کنند.

ابتدا باید افزونه WPForms را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، باید به آدرس مراجعه کنید WPForms »تنظیمات صفحه کلید مجوز خود را وارد کنید. می توانید این اطلاعات را در حساب کاربری خود در وب سایت WPForms پیدا کنید.

کلید مجوز WPForms خود را وارد کنید
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 28

بعد، شما باید بازدید کنید WPForms »افزودن جدید صفحه ای برای ایجاد فرم آپلود تصویر خود.

ابتدا باید یک عنوان برای فرم خود ارائه دهید. پس از آن، می توانید برای شروع به دنبال قالب آپلود فایل بگردید.

فرم آپلود فایل
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 29

WPForms اکنون رابط فرم ساز را بارگیری می کند و فیلدهای فرم را به طور خودکار از قالب بارگذاری فایل بارگیری می کند.

ویرایش فرم آپلود فایل
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 30

فرم به طور پیش فرض شامل یک قسمت آپلود فایل خواهد بود. می‌توانید فیلدهایی را به فرم خود اضافه یا حذف کنید، برچسب‌های آنها را تغییر دهید، یا آنها را به بالا یا پایین ببرید.

برای تغییر تنظیمات آن می توانید روی فیلد آپلود فایل کلیک کنید. از اینجا می‌توانید نوع فایل و تعداد فایل‌هایی را که کاربر می‌تواند آپلود کند را تعیین کنید. همچنین می توانید حداکثر اندازه فایل را تعیین کنید.

تنظیمات آپلود فایل
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 31

پس از اتمام کار، می توانید فرم خود را ذخیره کرده و از فرم ساز خارج شوید.

در مرحله بعد، باید یک پست یا صفحه جدید ایجاد کنید یا یک صفحه موجود را ویرایش کنید. در صفحه ویرایش پست، جلو بروید و بلوک WPForms را به منطقه محتوای خود اضافه کنید.

فرم را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 32

از تنظیمات بلوک WPForms، روی منوی کشویی کلیک کنید تا فرمی را که قبلا ایجاد کرده اید انتخاب کنید.

اکنون می توانید تغییرات خود را ذخیره کنید و پیش نمایش پست یا صفحه خود را مشاهده کنید تا فرم آپلود فایل خود را در عمل مشاهده کنید.

فرم آپلود فایل
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 33

با مراجعه به سایت می توانید فایل های آپلود شده توسط کاربران را مشاهده کنید WPForms »مدخل ها صفحه و روی فرم آپلود فایل خود کلیک کنید. از اینجا می توانید یک ورودی را برای مشاهده فایل های آپلود شده مشاهده کنید.

ورود کاربر
وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ 34

برای جزئیات بیشتر، راهنمای کامل ما در مورد نحوه اجازه دادن به کاربران برای آپلود تصاویر در وردپرس را ببینید.

بهینه سازی تصاویر وردپرس برای عملکرد

تصاویر بسیار جذاب هستند بنابراین محتوای شما را برای کاربران جذاب تر می کنند. با این حال، زمان بیشتری برای بارگیری از متن ساده صرف می کنند.

این بدان معناست که اگر چندین تصویر بزرگ در یک صفحه داشته باشید، صفحه وب شما کندتر بارگذاری می شود. این سرعت پایین صفحه بر روی تجربه کاربر و همچنین SEO تأثیر می گذارد.

خوشبختانه، ابزارهای زیادی برای بهینه سازی آسان تصاویر شما برای وب قبل از آپلود آنها در وردپرس وجود دارد.

به عنوان مثال، می توانید از یک افزونه فشرده سازی تصویر وردپرس برای بهینه سازی خودکار هر تصویری که در وب سایت خود آپلود می کنید استفاده کنید.

با استفاده از CDN (شبکه تحویل محتوا) می توانید عملکرد را بیشتر افزایش دهید. این به شما امکان می دهد تصاویر را از یک شبکه جهانی از سرورها به جای سرور میزبان خود بارگیری کنید.

توصیه می کنیم از Bunny.net استفاده کنید که بهترین سرویس CDN در بازار است. این بسیار آسان است و با افزونه وردپرس خود برای راه اندازی سریعتر ارائه می شود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بدانید وردپرس در کجا تصاویر را در سایت شما ذخیره می کند. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در مورد نحوه یافتن تصاویر بدون حق امتیاز برای وبلاگ وردپرس خود ببینید یا راهنمای مبتدی ما را در مورد نحوه عملکرد واقعی وردپرس در پشت صحنه ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست وردپرس تصاویر را در کجای سایت شما ذخیره می کند؟ اولین بار در روشا وب ظاهر شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا