آموزش وردپرس

نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان)

آیا نیاز به تغییر نام دسته های خاصی در سایت وردپرسی خود دارید؟

همانطور که سایت شما رشد می کند، ممکن است لازم باشد برخی از دسته های خود را تغییر نام دهید یا آنها را با دسته های دیگر ادغام کنید.

در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که چگونه دسته‌ها را در وردپرس تغییر نام دهید بدون اینکه روی استراتژی‌های سئوی خود تأثیر بگذارد.

نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان) 2

چرا دسته ها را در وردپرس تغییر نام دهید؟

اگر اخیراً یک سایت وردپرسی ایجاد کرده اید، ایجاد یک ساختار سازمانی خوب باعث می شود که بازدیدکنندگان شما راحت تر مطالب شما را پیدا کنند و به رتبه بالاتر سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو کمک می کند.

به همین دلیل است که وردپرس دسته ها و برچسب ها را ارائه می دهد. می‌توانید در راهنمای ما درباره بهترین شیوه‌ها برای دسته‌ها و برچسب‌ها، نحوه سازماندهی مؤثر محتوای خود را بیاموزید.

همانطور که محتوای بیشتری اضافه می کنید، ممکن است بخواهید نحوه سازماندهی پست های خود را بهبود ببخشید و ممکن است تصمیم بگیرید که نام برخی از دسته های خود را تغییر دهید.

بیایید نگاهی به نحوه تغییر نام دسته ها در وردپرس بیندازیم.

نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس

با مراجعه به بخش مدیریت دسته بندی وردپرس می توانید پیدا کنید پیام ها »دسته ها. در این صفحه می‌توانید دسته‌های وردپرس را مدیریت کنید، دسته‌های موجود را ویرایش کنید و دسته‌های ناخواسته را حذف کنید.

renamecategoriesmanagementarea نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان)
نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان) 3

دو راه برای تغییر نام دسته ها وجود دارد. اولین مورد این است که بر روی پیوند “ویرایش سریع” در زیر دسته ای که می خواهید نام آن را تغییر دهید کلیک کنید.

روی لینک ویرایش سریع کلیک کنید
نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان) 4

اکنون متا باکس ویرایش سریع نمایش داده می شود. در اینجا می توانید به سرعت نام دسته را تغییر دهید.

شما همچنین می توانید عکسبرداری از دسته را تغییر دهید، که URL صفحه دسته را تعیین می کند. به عنوان مثال، اگر گلوله “کتاب” باشد، نشانی اینترنتی صفحه دسته به صورت زیر خواهد بود:

https://example.com/category/books
اکنون تب Quick Edit نمایش داده خواهد شد
نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان) 5

یادداشت ویراستار: اگر فقط کمی نام آن را تغییر دهید، نیازی به تغییر عکسبرداری ندارید، اما اگر چنین است، باید دوباره 301 Reference را تنظیم کنید. در ادامه این مقاله نحوه انجام این کار را به شما نشان خواهیم داد.

مطمئن شوید که پس از اتمام روی دکمه Update Category کلیک کرده اید.

راه دوم برای تغییر نام یک دسته همچنین به شما امکان می دهد توضیحاتی در مورد دسته اضافه کنید. برای انجام این کار، باید روی پیوند «ویرایش» در زیر دسته‌ای که می‌خواهید نام آن را تغییر دهید، کلیک کنید.

روی پیوند ویرایش در زیر دسته ای که می خواهید نام آن را تغییر دهید کلیک کنید
نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان) 6

این شما را به صفحه ویرایش دسته می برد. در اینجا می توانید نام دسته، گلوله و توضیحات را تغییر دهید.

صفحه ویرایش دسته
نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان) 7

صفحه ویرایش دسته همچنین به شما امکان می دهد یک دسته والد را انتخاب کنید. می توانید در راهنمای ما در مورد نحوه اضافه کردن زیر مجموعه ها در وردپرس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تغییر پیشوند دسته

وردپرس همچنین به شما این امکان را می دهد که تغییر دهید /category/ پیشوند در URL های دسته بندی. به این پایه دسته بندی می گویند.

برای تغییر این، به تنظیمات »پیوندهای دائمی و به «اختیاری» بروید. در آنجا فرمی برای تغییر پایه دسته و پایه برچسب مشاهده خواهید کرد.

وردپرس همچنین به شما امکان می دهد پیشوند دسته را در URL های دسته بندی تغییر دهید
نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان) 8

پایه دسته بندی پیش فرض Category است. در اینجا، می‌توانید آن را به هر چیزی که دوست دارید، مانند «موضوعات» تغییر دهید.

با این کار URL از تغییر خواهد کرد http://www.example.com/category/your-category-slug/ به http://www.example.com/topics/your-category-slug/.

دسته ها را انبوه و به صورت انبوه ویرایش کنید

همانطور که سایت شما رشد می کند، ممکن است تصمیم بگیرید که ساختار سازمانی خود را ساده کنید و چندین دسته را در یک دسته ادغام کنید.

اگر متوجه شدید که دسته بندی های بسیار مشابهی دارید، این کار مفید است. با ترکیب آنها در یک دسته، سایت وردپرسی خود را کمتر پیچیده و راحت تر می کنید.

برای یادگیری نحوه انجام این کار، راهنمای ما را در مورد نحوه ادغام و ویرایش دسته ها و برچسب های خود به صورت انبوه بخوانید.

دسته ها، برچسب ها یا اصطلاحات را در طبقه بندی های سفارشی ادغام کنید
نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان) 9

هدایت کاربران به URL دسته جدید

اگر هدف گذاری دسته را تغییر دهید، URL صفحه دسته تغییر کرده است و URL قدیمی دیگر کار نخواهد کرد.

خوشبختانه، اگر این دسته را به منوی وردپرس خود اضافه کنید، وردپرس منو به طور خودکار به روز می کند تا تغییرات شما را منعکس کند.

اما وقتی کاربران یا موتورهای جستجو سعی می کنند از URL دسته بندی قدیمی استفاده کنند، دیگر کار نخواهد کرد. در عوض، پیغام خطای صفحه 404 پیدا نشد را خواهند دید.

این خطاهای 404 یک تجربه کاربری بد ایجاد می کند که می تواند منجر به افت رتبه در موتورهای جستجو و افت فروش تجارت الکترونیک شود.

برای جلوگیری از این امر، باید تغییر مسیر را از URL قدیمی به جدید تنظیم کنید. نحوه انجام این کار را با راهنمای ما در مورد نحوه ردیابی صفحات 404 و تغییر مسیر آنها در وردپرس بیاموزید.

مراجع را در AIOSEO راه اندازی مجدد کنید
نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان) 10

بسیار مهم است که تغییر مسیر 301 را با استفاده از AIOSEO تنظیم کنید، در غیر این صورت تغییر URL دسته ها ممکن است بر رتبه جستجوی سایت شما تأثیر منفی بگذارد.

امیدواریم این راهنما به شما در یادگیری نحوه تغییر نام صحیح دسته‌ها در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه سئو سایت خود را بهبود ببخشید یا فهرستی از افزونه هایی را که باید سایت شما را افزایش دهند بررسی کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیسبوک

پست نحوه تغییر نام صحیح دسته ها در وردپرس (راهنمای مبتدیان) اولین بار در روشا وب ظاهر شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا