آموزش وردپرس

نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب بدون از دست دادن کیفیت

آیا می دانستید که بهینه سازی تصاویر قبل از آپلود در وردپرس می تواند تاثیر زیادی بر سرعت وب سایت شما داشته باشد؟

هنگام راه اندازی یک وبلاگ جدید، بسیاری از مبتدیان به سادگی تصاویر را بدون بهینه سازی برای وب آپلود می کنند. این فایل های تصویری حجیم وب سایت شما را کندتر می کنند.

شما می توانید این مشکل را با استفاده از بهترین شیوه های بهینه سازی تصویر به عنوان بخشی از روال معمول وبلاگ نویسی خود برطرف کنید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه تصاویر خود را برای عملکرد سریعتر وب بدون از دست دادن کیفیت بهینه کنید. ما همچنین افزونه های بهینه سازی خودکار تصویر را برای وردپرس به اشتراک خواهیم گذاشت که می تواند زندگی شما را آسان کند.

نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب بدون از دست دادن کیفیت 10

از آنجایی که این یک راهنمای جامع در مورد بهینه سازی تصویر برای وب است، ما یک جدول از مطالب با قابلیت دنبال کردن آسان ایجاد کرده ایم:

 • بهینه سازی تصویر چیست؟
 • مزایای بهینه سازی تصویر چیست؟
  • نحوه ذخیره و بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب
  • بهترین ابزارها و برنامه های بهینه سازی تصویر
  • بهترین افزونه های بهینه سازی تصویر برای وردپرس
  • ایده های نهایی و بهترین روش ها برای بهینه سازی تصویر

  بهینه سازی تصویر چیست؟

  بهینه سازی تصویر فرآیند ذخیره و ارائه تصاویر در کمترین اندازه فایل ممکن بدون کاهش کیفیت کلی تصویر است.

  در حالی که این فرآیند پیچیده به نظر می رسد، این روزها در واقع بسیار آسان است. می‌توانید از یکی از افزونه‌ها و ابزارهای بهینه‌سازی تصویر برای فشرده‌سازی خودکار تصاویر تا ۸۰ درصد بدون افت کیفیت تصویر استفاده کنید.

  در اینجا یک نمونه از یک تصویر بهینه شده در مقابل بهینه نشده آورده شده است:

  تصاویر بهینه شده در مقابل تصاویر بهینه نشده در وردپرس
  نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب بدون از دست دادن کیفیت 11

  همانطور که می بینید، هنگامی که به درستی بهینه شود، همان تصویر می تواند تا 80٪ کوچکتر از تصویر اصلی باشد بدون اینکه کیفیت آن کاهش یابد. در این مثال، تصویر 52 درصد کوچکتر است.

  بهینه سازی تصویر چگونه کار می کند؟

  به زبان ساده، بهینه سازی تصویر با استفاده از فناوری فشرده سازی کار می کند.

  فشرده سازی می تواند “از دست دادن” یا “بدون تلفات” باشد.

  فشرده سازی بدون اتلاف حجم کلی فایل را بدون افت کیفیت تصویر کاهش می دهد. با فشرده سازی با اتلاف، ممکن است کاهش جزئی در کیفیت وجود داشته باشد، اما در حالت ایده آل، برای بازدیدکنندگان شما قابل توجه نخواهد بود.

  بهینه سازی تصاویر به چه معناست؟

  ممکن است توصیه ای برای بهینه سازی تصاویر از پشتیبانی هاست وردپرس یا ابزار تست سرعت دریافت کرده باشید و تعجب کنید که چه کاری باید انجام دهید.

  شما باید اندازه فایل تصاویر خود را با بهینه سازی آنها برای وب کاهش دهید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را مرحله به مرحله انجام دهید.

  مزایای بهینه سازی تصویر چیست؟

  در حالی که مزایای زیادی برای بهینه سازی تصاویر شما وجود دارد، در اینجا مهمترین آنها وجود دارد که باید بدانید:

  • سرعت بیشتر وب سایت
  • بهبود رتبه سئو
  • نرخ تبدیل کلی بالاتر برای فروش و سرنخ
  • فضای ذخیره سازی و پهنای باند کمتر (که می تواند هزینه هاست و CDN را کاهش دهد)
  • پشتیبان‌گیری سریع‌تر از وب‌سایت (که می‌تواند هزینه ذخیره‌سازی پشتیبان را کاهش دهد)

  تصاویر پس از ویدیو دومین مورد سنگین در یک صفحه وب هستند. طبق آرشیو HTTP، تصاویر 21 درصد از وزن کل یک صفحه وب را تشکیل می دهند.

  از آنجایی که می دانیم وب سایت های سریع رتبه بالاتری در موتورهای جستجو (SEO) دارند و تبدیل بهتری دارند، بهینه سازی تصویر کاری است که هر وب سایت تجاری برای موفقیت آنلاین باید انجام دهد.

  اکنون ممکن است تعجب کنید که بهینه سازی تصویر چقدر می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

  طبق یک مطالعه Strangeloop، یک ثانیه تاخیر در زمان بارگذاری وب سایت می تواند 7 درصد از فروش، 11 درصد بازدید از صفحه کمتر و 16 درصد کاهش رضایت مشتری را به همراه داشته باشد.

  مطالعه موردی Strangeloop
  نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب بدون از دست دادن کیفیت 12

  اگر اینها دلایل کافی برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما نیستند، باید بدانید که موتورهای جستجو مانند گوگل نیز به وب سایت هایی که سریعتر بارگذاری می شوند، رفتار سئو ترجیحی می دهند.

  این بدان معنی است که با بهینه سازی تصاویر خود برای وب، می توانید هم سرعت وب سایت را بهبود بخشید و هم رتبه سئو وردپرس را افزایش دهید.

  آموزش تصویری

  اگر دستورالعمل های مکتوب را ترجیح می دهید، به خواندن ادامه دهید.

  نحوه ذخیره و بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب

  کلید موفقیت آمیز بهینه سازی تصویر برای عملکرد وب، یافتن تعادل کامل بین کمترین اندازه فایل و کیفیت تصویر قابل قبول است.

  سه موردی که در بهینه سازی تصویر نقش بسزایی دارند عبارتند از:

  • فرمت فایل تصویر (JPEG در مقابل PNG در مقابل GIF)
  • فشرده سازی (فشرده سازی بیشتر = اندازه فایل کوچکتر)
  • ابعاد تصویر (ارتفاع و عرض)

  با انتخاب ترکیب مناسب از این سه، می توانید اندازه تصویر خود را تا 80 درصد کاهش دهید.

  بیایید هر یک از این موارد را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

  1. فرمت فایل تصویری

  برای اکثر صاحبان وب سایت، تنها سه فرمت فایل تصویری که واقعا مهم هستند JPEG، PNG و GIF هستند. انتخاب نوع فایل مناسب نقش مهمی در بهینه سازی تصویر دارد.

  برای ساده نگه داشتن کارها، می‌خواهید از JPEG برای عکس‌ها یا تصاویر با رنگ‌های زیاد، PNG برای تصاویر ساده یا زمانی که به تصاویر شفاف نیاز دارید و از GIF فقط برای تصاویر متحرک استفاده کنید.

  برای کسانی که تفاوت بین هر نوع فایل را نمی دانند، فرمت تصویر PNG فشرده نشده است که به این معنی است که تصویر با کیفیت بالاتری است. نکته منفی این است که اندازه فایل بسیار بزرگتر است.

  از سوی دیگر، JPEG یک فرمت فایل فشرده است که کمی کیفیت تصویر را کاهش می دهد تا اندازه فایل به میزان قابل توجهی کوچکتر شود.

  در حالی که GIF تنها از 256 رنگ به همراه فشرده سازی بدون اتلاف استفاده می کند که آن را بهترین انتخاب برای تصاویر متحرک می کند.

  در روشا وب از هر سه فرمت تصویر بر اساس نوع تصویر استفاده می کنیم.

  2. فشرده سازی

  مورد بعدی فشرده سازی تصویر است که نقش بسیار زیادی در بهینه سازی تصویر ایفا می کند.

  انواع و سطوح مختلفی از فشرده سازی تصویر موجود است. تنظیمات برای هر کدام بسته به ابزار فشرده سازی تصویری که استفاده می کنید متفاوت خواهد بود.

  اکثر ابزارهای ویرایش تصویر مانند Adobe Photoshop، ON1 Photo، GIMP، Affinity Photo و سایر ابزارها دارای ویژگی های فشرده سازی داخلی هستند.

  همچنین می توانید تصاویر را به طور معمول ذخیره کنید و سپس از ابزار وب مانند TinyPNG یا JPEGmini برای فشرده سازی آسان تر تصویر استفاده کنید.

  اگرچه این دو روش به تلاش دستی نیاز دارند، اما این دو روش به شما اجازه می‌دهند تا تصاویر را قبل از آپلود در وردپرس فشرده کنید، و این همان کاری است که ما در روشا وب انجام می‌دهیم.

  همچنین چندین پلاگین محبوب وردپرس مانند Optimole و EWWW Image Optimizer وجود دارد که می‌توانند به‌طور خودکار هنگام بارگذاری تصاویر، آنها را فشرده کنند. این راحت است و بسیاری از مبتدیان و حتی شرکت های بزرگ ترجیح می دهند از این افزونه های بهینه سازی تصویر استفاده کنند.

  در ادامه مقاله بیشتر در مورد استفاده از افزونه های وردپرس به اشتراک خواهیم گذاشت.

  3. ابعاد تصویر

  به طور معمول، زمانی که عکسی را از گوشی یا دوربین دیجیتال خود وارد می کنید، دارای وضوح بسیار بالا و ابعاد فایل بزرگ (ارتفاع و عرض) است.

  به طور معمول، این عکس ها دارای وضوح 300 DPI و ابعاد از 2000 پیکسل و بیشتر هستند. در حالی که عکس‌های باکیفیت برای انتشار چاپی یا رومیزی مناسب هستند، اندازه بزرگ آن‌ها را برای وب‌سایت‌ها نامناسب می‌کند.

  کاهش ابعاد تصویر به چیزی معقول تر می تواند اندازه فایل تصویر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. شما به سادگی می توانید با استفاده از نرم افزار ویرایش تصویر در رایانه خود اندازه تصاویر را تغییر دهید.

  به عنوان مثال، ما یک عکس با وضوح 300 DPI و ابعاد تصویر 4900×3200 پیکسل را بهینه کردیم. حجم اصلی فایل 1.8 مگابایت بود.

  ما فرمت JPEG را برای فشرده سازی بیشتر انتخاب کردیم و ابعاد را به 1200×795 پیکسل تغییر دادیم. حجم فایل به 103 کیلوبایت کاهش یافت. این اندازه 94 درصد کوچکتر از اندازه فایل اصلی است.

  اکنون که سه عامل مهم در بهینه سازی تصویر را می دانید، بیایید نگاهی به ابزارهای مختلف بهینه سازی تصویر برای صاحبان وب سایت بیاندازیم.

  بهترین ابزارها و برنامه های بهینه سازی تصویر

  همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اکثر نرم افزارهای ویرایش تصویر دارای تنظیمات بهینه سازی و فشرده سازی تصویر هستند.

  در خارج از نرم افزار ویرایش تصویر، چندین ابزار رایگان قدرتمند بهینه سازی تصویر نیز وجود دارد که می توانید از آنها برای بهینه سازی تصاویر برای وب (فقط با چند کلیک) استفاده کنید.

  توصیه می کنیم قبل از آپلود تصاویر در وردپرس از این ابزارها برای بهینه سازی تصاویر استفاده کنید، به خصوص اگر کمال گرا هستید.

  این روش به شما کمک می کند تا فضای دیسک را در حساب میزبانی وردپرس خود ذخیره کنید و از زمانی که هر تصویر را به صورت دستی بررسی می کنید، سریع ترین تصویر را با بهترین کیفیت تضمین می کند.

  فتوشاپ

  Adobe Photoshop یک نرم افزار ویرایش تصویر برتر است که به شما امکان می دهد تصاویر را با اندازه فایل کوچکتر برای وب صادر کنید.

  صادرات تصویر برای وب

  با استفاده از محاوره صادرات، می توانید فرمت فایل تصویری (JPG، PNG، GIF) را انتخاب کنید که کوچکترین اندازه فایل را به شما می دهد.

  همچنین می‌توانید کیفیت تصویر، رنگ‌ها و گزینه‌های دیگر را برای کاهش بیشتر اندازه فایل کاهش دهید.

  تصویر را قبل از ذخیره بهینه کنید

  GIMP

  GIMP یک جایگزین رایگان و منبع باز برای Adobe Photoshop است. می توان از آن برای بهینه سازی تصاویر خود برای وب استفاده کرد. نکته منفی این است که استفاده از آن به آسانی سایر راه حل های موجود در این لیست نیست.

  ابتدا باید تصویر خود را در GIMP باز کنید و سپس آن را انتخاب کنید فایل » صادرات به عنوان… گزینه. با این کار کادر محاوره ای Export Image ظاهر می شود که در آن می توانید نام جدیدی به فایل خود بدهید. در مرحله بعد، باید روی دکمه “صادرات” کلیک کنید.

  اکنون گزینه های صادرات تصویر را مشاهده خواهید کرد. برای فایل‌های JPEG، می‌توانید از نوار لغزنده «کیفیت» برای انتخاب سطح فشرده‌سازی و کاهش اندازه فایل استفاده کنید.

  صادرات تصویر در GIMP
  نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب بدون از دست دادن کیفیت 13

  در نهایت، برای ذخیره فایل تصویری بهینه شده، باید بر روی دکمه ‘Export’ کلیک کنید.

  TinyPNG

  TinyPNG یک برنامه وب رایگان است که از تکنیک فشرده سازی هوشمند با اتلاف برای کاهش اندازه فایل های PNG و JPEG شما استفاده می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به وب سایت آنها بروید و تصاویر خود را با کشیدن و رها کردن ساده آپلود کنید.

  تصاویر خود را بهینه کنید
  نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب بدون از دست دادن کیفیت 14

  آنها تصویر را فشرده می کنند و لینک دانلود را به شما می دهند.

  آنها همچنین یک پسوند برای Adobe Photoshop دارند که ما از آن به عنوان بخشی از فرآیند ویرایش تصویر خود استفاده می کنیم زیرا به شما امکان می دهد از داخل فتوشاپ به TinyPNG دسترسی پیدا کنید.

  برای توسعه دهندگان، آنها یک API برای تبدیل خودکار تصاویر دارند و برای مبتدیان، یک افزونه وردپرس دارند که این کار را برای شما انجام می دهد. بیشتر در این مورد بعدا.

  JPEGmini

  JPEGmini از فناوری فشرده سازی بدون اتلاف استفاده می کند که اندازه تصاویر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد بدون اینکه بر کیفیت ادراکی آنها تأثیر بگذارد. همچنین می توانید کیفیت تصویر اصلی خود را با تصویر فشرده مقایسه کنید.

  ابزار فشرده سازی تصویر آنلاین JPEGMini
  نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب بدون از دست دادن کیفیت 15

  می توانید از نسخه وب آنها به صورت رایگان استفاده کنید یا برنامه را برای رایانه خود خریداری کنید. آنها همچنین یک API پولی برای خودکار کردن فرآیند سرور شما دارند.

  ImageOptim

  ImageOptim یک ابزار مک است که به شما امکان می دهد با یافتن بهترین پارامترهای فشرده سازی و حذف پروفایل های رنگی غیر ضروری، تصاویر را بدون از دست دادن کیفیت فشرده کنید.

  بهینه سازی تصاویر با استفاده از ImageOptim
  نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب بدون از دست دادن کیفیت 16

  یک جایگزین ویندوز برای این Trimage است.

  بهترین افزونه های بهینه سازی تصویر برای وردپرس

  ما بر این باوریم که بهترین راه برای بهینه سازی تصاویر، انجام آن قبل از آپلود آنها در وردپرس است. با این حال، اگر یک سایت چند نویسنده را اجرا می کنید یا به یک راه حل خودکار نیاز دارید، می توانید یک افزونه فشرده سازی تصویر وردپرس را امتحان کنید.

  در اینجا لیست ما از بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس آمده است:

  1. Optimole، یک پلاگین محبوب توسط تیم ThemeIsle
  2. EWWW Image Optimizer
  3. فشرده سازی تصویر JPEG، PNG و WebP، یک پلاگین توسط تیم TinyPNG که در بالا ذکر شد
  4. Imagify، یک پلاگین توسط تیم محبوب WP Rocket
  5. ShortPixel Image Optimizer
  6. Smush
  7. reSmush.it

  این افزونه های بهینه سازی تصویر وردپرس به شما کمک می کند سرعت وب سایت خود را افزایش دهید.

  ایده های نهایی و بهترین روش ها برای بهینه سازی تصویر

  اگر تصاویر بهینه‌سازی شده برای وب را ذخیره نمی‌کنید، باید همین الان این کار را شروع کنید. این تفاوت بسیار زیادی در سرعت سایت شما ایجاد می کند و کاربران شما از این بابت از شما تشکر خواهند کرد.

  ناگفته نماند، وب‌سایت‌های سریع‌تر برای سئو عالی هستند و احتمالاً رتبه‌بندی موتورهای جستجوی خود را افزایش خواهید داد.

  خارج از بهینه سازی تصویر، دو موردی که به شما کمک می کند تا سرعت وب سایت خود را افزایش دهید، استفاده از افزونه کش وردپرس و استفاده از CDN وردپرس است.

  از طرف دیگر، می توانید از یک شرکت میزبان وردپرس مدیریت شده استفاده کنید زیرا آنها اغلب هم کش و هم CDN را به عنوان بخشی از پلتفرم ارائه می دهند.

  امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه بهینه سازی تصاویر در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد چگونگی بهبود امنیت وردپرس و بهترین افزونه های وردپرس برای وب سایت های تجاری را ببینید.

  اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در پیدا کنید توییتر و فیس بوک

  پست نحوه بهینه سازی تصاویر برای عملکرد وب بدون از دست دادن کیفیت اولین بار در روشا وب ظاهر شد.

  نمایش بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا