آموزش وردپرس

نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس

آیا می خواهید بارگیری کتاب های الکترونیکی را به سایت وردپرس خود اضافه کنید؟

وردپرس آپلود فایل های کتاب الکترونیکی خود را در قالب PDF و در دسترس قرار دادن آنها برای دانلود آسان می کند. همچنین می‌توانید کتاب‌های الکترونیکی را بفروشید یا از آنها برای دریافت مشترکان ایمیل بیشتر استفاده کنید.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می‌توانید بارگیری‌های کتاب الکترونیکی را در وردپرس اضافه کنید و همچنین چگونه از کتاب‌های الکترونیکی خود نهایت استفاده را ببرید.

نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 20

ما چند روش مختلف را پوشش خواهیم داد، بنابراین به سادگی روی پیوندهای زیر کلیک کنید تا به بخش مورد نیاز خود بروید:

  • روش 1. دانلود مستقیم کتاب الکترونیکی در پست های وردپرس
  • روش 2. از دانلودهای کتاب الکترونیکی برای دریافت مشترکین بیشتر استفاده کنید
  • روش 3. فروش کتاب های الکترونیکی در وردپرس با استفاده از دانلودهای دیجیتال آسان

روش 1. دانلود مستقیم کتاب الکترونیکی در پست های وردپرس

با این روش می توانید کتاب الکترونیکی خود را به صورت دانلود رایگان با استفاده از بلوک فایل وردپرس ارائه دهید. این بلوک حتی می تواند محتوای کتاب الکترونیکی شما را مستقیماً در پست یا صفحه وردپرس نمایش دهد.

ابتدا باید پست یا صفحه ای را که می خواهید دانلود کتاب الکترونیکی خود را در آن اضافه کنید ویرایش کنید. سپس می‌توانید نقطه‌ای را که می‌خواهید کتاب الکترونیکی خود را در آن نمایش دهید پیدا کنید و روی نماد + کلیک کنید تا یک بلوک جدید اضافه کنید.

در پنجره ظاهر شده، File را تایپ کنید تا بلوک مناسب را پیدا کنید.

بلوک فایل را اضافه کنید و روی کتابخانه رسانه کلیک کنید
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 21

پس از کلیک بر روی بلوک File، بلوک به صفحه شما اضافه می شود.

در بلوک File، روی دکمه Media Library کلیک کنید، یک پنجره بازشو ظاهر می شود.

فایل را در کتابخانه رسانه آپلود کنید
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 22

اکنون می توانید فایل کتاب الکترونیکی خود را انتخاب کنید یا فایل را بکشید و رها کنید تا آن را آپلود کنید.

به طور پیش فرض، بلوک File محتویات کتاب الکترونیکی شما را در یک نمایشگر کوچک PDF نمایش می دهد.

همچنین دارای کنترل‌هایی است که بازدیدکنندگان می‌توانند از آنها برای پیمایش در کتاب الکترونیکی، دانلود فایل یا حتی چاپ کتاب الکترونیکی شما استفاده کنند.

نمایشگر PDF تعبیه شده وردپرس
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 23

گاهی اوقات ممکن است نخواهید پیش نمایشی را نمایش دهید. برای مثال، کتاب الکترونیکی شما ممکن است صفحات زیادی را شامل شود یا تصاویری داشته باشد که بخواهید بازدیدکنندگان تمام صفحه آن را ببینند.

اگر نمی خواهید یک پیش نمایش اضافه کنید، می توانید تنظیمات PDF را در نوار کناری سمت راست ویرایشگر محتوا پیدا کنید. سپس می توانید برای گسترش این بخش کلیک کنید و نوار لغزنده «نمایش جاسازی درون خطی» را خاموش کنید.

سفارشی کردن بلوک فایل وردپرس
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 24

وردپرس اکنون پیش‌نمایش را حذف می‌کند و فقط یک دکمه دانلود و یک لینک را نمایش می‌دهد.

بازدیدکنندگان می توانند با کلیک بر روی دکمه آبی رنگ دانلود، این فایل را در رایانه محلی خود دانلود کنند یا با کلیک بر روی پیوند، این کتاب الکترونیکی را در یک تب جدید باز کنند.

در صورت تمایل، می توانید دکمه دانلود را حذف کنید. برای حذف آن، ابتدا روی قسمت «تنظیمات دکمه دانلود» در نوار کناری وردپرس کلیک کنید.

سپس می‌توانید روی نوار لغزنده «نمایش دکمه دانلود» کلیک کنید تا این تنظیمات غیرفعال شود.

تنظیمات دکمه دانلود
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 25

بدون دکمه دانلود، بازدیدکنندگان همچنان می توانند فایل را به صورت دستی دانلود کنند، اما باید ابتدا کتاب الکترونیکی شما را در یک برگه جدید راه اندازی کنند تا گزینه دانلود را پیدا کنند.

همانطور که در حال ایجاد تغییرات در بلوک فایل خود هستید، می توانید با کلیک بر روی دکمه Preview در بالای صفحه مشاهده کنید که چگونه برای بازدیدکنندگان ظاهر می شود.

هنگامی که از بلوک فایل خود راضی شدید، ممکن است بخواهید بلوک های بیشتری اضافه کنید. به عنوان مثال، ممکن است متنی پشتیبانی بنویسید یا یک دکمه فراخوان برای اقدام برای تشویق بازدیدکنندگان به دانلود کتاب الکترونیکی خود اضافه کنید.

چگونه یک صفحه بازاریابی کتاب الکترونیکی ایجاد کنیم
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 26

هنگامی که آماده شدید، فراموش نکنید که تغییرات خود را با کلیک بر روی دکمه Update یا Publish در بالای صفحه انجام دهید.

خودشه! اکنون دانلود کتاب الکترونیکی خود را با موفقیت به یک پست وردپرس اضافه کرده اید. اکنون می توانید از وب سایت خود دیدن کنید تا آن را در عمل ببینید.

توجه داشته باشید: آیا می خواهید بازدیدکنندگان شما بتوانند محتوای کتاب الکترونیکی شما را در وب سایت شما جستجو کنند؟ وردپرس به صورت پیش فرض این کار را انجام نمی دهد، بنابراین ما راهنمای اضافه کردن فهرست بندی و جستجوی PDF در وردپرس را نوشتیم.

روش 2. از دانلودهای کتاب الکترونیکی برای دریافت مشترکین بیشتر استفاده کنید

آپلود کتاب الکترونیکی خود با استفاده از بلوک File راهی آسان برای ارائه رایگان محتوای عالی است.

با این حال، اگر از کتاب الکترونیکی خود برای رشد لیست ایمیل خود یا جذب سرنخ ها استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که بازدیدکنندگان شما تا زمانی که آدرس ایمیل خود را به اشتراک نگذارند نمی توانند به کتاب الکترونیکی دسترسی داشته باشند.

برای تنظیم آن، به OptinMonster نیاز دارید. این بهترین افزونه تولید سرنخ برای وردپرس است.

با استفاده از این افزونه، می‌توانید بدون استخدام توسعه‌دهنده، فرم‌هایی با قابلیت تبدیل بالا ایجاد کنید. ما از آن در روشا وب استفاده می کنیم و تنها با این افزونه، تبدیل های خود را بیش از 600٪ افزایش داده ایم.

OptinMonster همچنین دارای بسیاری از قالب های آماده است که می توانید از آنها برای ایجاد پنجره های بازشو با تبدیل بالا استفاده کنید.

کتابخانه قالب OptinMonster
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 27

می‌توانید از این پنجره‌های بازشو برای درخواست از بازدیدکنندگان برای انجام یک عمل قبل از ارسال آنها به دانلود کتاب الکترونیکی استفاده کنید. گاهی اوقات از این تکنیک بازاریابی به عنوان ارائه آهنرباهای سربی نیز یاد می شود.

اساسا، شما در ازای اقدام کوچکی مانند ثبت نام در لیست پستی خود، محتوای جایزه رایگان را به بازدیدکنندگان خود ارائه می دهید.

یک پنجره بازشو کتاب الکترونیکی که با استفاده از OptinMonster ایجاد شده است
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 28

این یک برد برای هر دو طرف است. شما یک سرنخ یا مشترک جدید دریافت می کنید و کاربران شما یک کتاب الکترونیکی رایگان دریافت می کنند.

برای دستورالعمل های دقیق، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه افزودن ارتقاء محتوا در وردپرس را ببینید.

روش 3. فروش کتاب های الکترونیکی در وردپرس با استفاده از دانلودهای دیجیتال آسان

راه های مختلفی برای کسب درآمد از وب سایت وردپرسی شما وجود دارد. یکی از گزینه ها فروش محصولات دیجیتالی مانند کتاب های الکترونیکی است.

برای فروش کتاب های الکترونیکی، به یک افزونه نیاز دارید.

ما Easy Digital Downloads را که یکی از بهترین افزونه‌های تجارت الکترونیک وردپرس است، توصیه می‌کنیم. این افزونه دوستانه مبتدی فروش هر نوع محصول دیجیتالی از جمله کتاب های الکترونیکی را بسیار آسان می کند.

ابتدا باید افزونه Easy Digital Downloads را نصب و فعال کنید. می توانید آموزش ما را در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس دنبال کنید.

پس از فعال سازی، اولین کار اضافه کردن کتاب الکترونیکی شما به عنوان یک محصول جدید است. برای شروع به ادامه مطلب بروید دانلودها »افزودن جدید.

در این صفحه، یک نام برای کتاب الکترونیکی خود در قسمت «نام دانلود را اینجا وارد کنید» تایپ کنید. این معمولاً عنوان کتاب خواهد بود، اما می تواند هر چیزی باشد که شما می خواهید.

افزودن دانلود به Easy Digital Downloads
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 29

سپس، توضیحی را برای کتاب الکترونیکی خود در بخش اصلی ویرایشگر پست تایپ کنید. این می تواند یک پیشنهاد فروش باشد که برای تبلیغ کتاب خود نوشته اید، یا ممکن است از خلاصه یا خلاصه کتاب استفاده کنید.

برای کمک به بازدیدکنندگان برای کشف کتاب الکترونیکی شما، ممکن است بخواهید چند دسته و برچسب ایجاد کنید. می‌توانید این اطلاعات را در بخش‌های Download Category و Download Tags اضافه کنید.

ایجاد دسته ها و پیش نویس ها در Easy Digital Downloads
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 30

پس از آن، به قسمت Download Prices بروید.

در اینجا می توانید قیمت کتاب الکترونیکی خود را تعیین کنید.

نحوه اضافه کردن کتاب الکترونیکی در وردپرس
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 31

Easy Digital Downloads از قیمت گذاری متغیر نیز پشتیبانی می کند. ممکن است از قیمت متغیر برای فروش محصولات دیگر در کنار کتاب الکترونیکی خود استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید به مشتریان این امکان را بدهید که با پیش‌سفارش کتاب الکترونیکی بعدی خود، در پول خود صرفه‌جویی کنند.

اگر می‌خواهید قیمت متغیر ارائه دهید، کادر انتخاب «فعال کردن قیمت متغیر» را انتخاب کنید. این یک بخش جدید اضافه می کند که در آن می توانید قیمت های مختلف خود را تعیین کنید.

ایجاد قیمت متغیر برای کتاب الکترونیکی در وردپرس
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 32

در مرحله بعد، باید فایل قابل دانلود خود را آپلود کنید. این کتاب الکترونیکی است که مشتریان شما خریداری خواهند کرد.

برای این کار به قسمت Download Files بروید.

تنظیمات فایل دانلود Easy Digital Download
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 33

در قسمت File Name یک نام برای فایل قابل دانلود خود تایپ کنید. سپس می توانید بر روی آپلود فایل کلیک کنید.

با این کار کتابخانه رسانه وردپرس راه اندازی می شود که در آن می توانید کتابی را آپلود یا انتخاب کنید.

مرحله آخر اضافه کردن یک تصویر محصول چشم نواز است. این می تواند به جلب توجه بازدیدکنندگان کمک کند و آنها را تشویق به خرید کتاب الکترونیکی شما کند.

برای کتاب های الکترونیکی، معمولاً می خواهید از جلد جلوی کتاب به عنوان تصویر محصول خود استفاده کنید. با استفاده از نرم افزارهای طراحی وب مانند Canva می توانید به راحتی یک پوشش حرفه ای ایجاد کنید.

برای افزودن تصویر محصول، به بخش دانلود تصویر بروید.

افزودن تصویر محصول برای کتاب الکترونیکی خود در وردپرس
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 34

سپس می توانید روی پیوند “تنظیم تصویر دانلود” کلیک کنید. با این کار کتابخانه رسانه وردپرس راه اندازی می شود.

پس از انتخاب یک تصویر، تنظیمات بیشتری وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را بررسی کنید. با این حال، این تنها کاری است که برای ایجاد یک کتاب الکترونیکی قابل دانلود باید انجام دهید.

برای اینکه ببینید کتاب الکترونیکی شما چگونه در وب سایت شما ظاهر می شود، می توانید روی دکمه Preview کلیک کنید. هنگامی که برای انتشار محصول خود آماده شدید، به سادگی بر روی دکمه انتشار کلیک کنید.

به طور پیش فرض، Easy Digital Downloads کتاب الکترونیکی شما را به عنوان یک صفحه جدید منتشر می کند. هدف شما هدایت ترافیک به این صفحه وب است.

این ممکن است به معنای افزودن این صفحه محصول به منوی وب سایت شما باشد. همچنین می‌توانید از قسمت‌های مختلف وب‌سایت خود، مانند یک پست وبلاگ یا نوار اطلاعیه، به آن پیوند دهید.

برای انجام این کار، باید URL صفحه محصول را بدانید. این اطلاعات را فقط زیر عنوان محصول خواهید یافت.

لینک دانلود محصول Easy Digital Downloads
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 35

گزینه دیگر اضافه کردن کد کوتاه خرید محصول به صفحه، پست یا ویجت است.

این کد یک دکمه خرید ایجاد می کند.

یک کد کوتاه خرید برای یک کتاب الکترونیکی قابل دانلود در وردپرس
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 36

هرگاه بازدیدکننده ای روی این دکمه کلیک کند، کتاب الکترونیکی را به سبد خرید خود اضافه می کند.

سپس دکمه خرید به دکمه پرداخت تغییر می کند.

دکمه پرداخت Easy Digital Downloads
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 37

با کلیک بر روی این دکمه، خریدار به صفحه پرداخت Easy Digital Download هدایت می شود. این باعث می شود کد کوتاه خرید راهی عالی برای تشویق فروش از هر منطقه ای از وب سایت شما باشد.

برای افزودن دکمه خرید به هر صفحه، پست یا ویجت، به بخش تنظیمات دانلود کتاب الکترونیکی بروید. سپس می توانید کد کوتاه خرید را کپی کنید.

نحوه اضافه کردن دانلودهای کتاب الکترونیکی در وردپرس با استفاده از Easy Digital Downloads
نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس 38

برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه قرار دادن کد کوتاه، می توانید راهنمای ما در مورد نحوه اضافه کردن کد کوتاه در وردپرس را ببینید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه بارگیری کتاب الکترونیکی را در وردپرس اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید لیست ما از 9 بهترین افزونه PDF برای وردپرس و نحوه ایجاد یک صفحه فرود با وردپرس را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدئویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست نحوه اضافه کردن دانلود کتاب الکترونیکی در وردپرس اولین بار در روشا وب ظاهر شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا