آموزش وردپرس

نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس

آیا می خواهید از بلوک More در وب سایت وردپرس خود استفاده کنید؟

وردپرس چندین روش مختلف برای نمایش پیش نمایش پست های خود در آرشیو و صفحه اصلی به شما ارائه می دهد. این می تواند به جلب توجه بازدیدکنندگان کمک کند و آنها را وادار به خواندن کامل پست کند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید از بلوک More در وردپرس به درستی استفاده کنید. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه یک گزیده ایجاد کنید، فقط در صورتی که از تمی استفاده می کنید که بلوک More را نادیده می گیرد.

نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 13

چه زمانی از بلوک بیشتر در وردپرس استفاده کنیم؟

بسیاری از وب‌سایت‌ها از پیش‌نمایش پست استفاده می‌کنند تا بازدیدکنندگان را تشویق کنند تا نسخه کامل را بررسی کنند.

به عنوان یک کاربر وردپرس، می توانید پیش نمایش پست ها را به چند روش مختلف ایجاد کنید. به عنوان مثال، ممکن است از یک افزونه آکاردئون وردپرس استفاده کنید یا با استفاده از افکت جابجایی محتوا را نشان داده و پنهان کنید.

به‌طور پیش‌فرض، اکثر تم‌های مدرن وردپرس به‌جای پست کامل، پیش‌نمایش پست‌های شما را در صفحه اصلی و آرشیو وبلاگ به‌طور خودکار نشان می‌دهند. به عنوان مثال، در صفحه وبلاگ خود چند کلمه و سپس پیوند “بیشتر بخوانید” را برای مشاهده پست کامل وبلاگ نشان می دهیم.

آرشیو وبلاگ وردپرس با دکمه های Read More
نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 14

این متن پیش‌نمایش به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا بدون نیاز به پیمایش در هر پست، موضوعات بیشتری را در وبلاگ شما مشاهده کنند. همچنین به افزایش بازدید از صفحه کمک می کند زیرا بازدیدکنندگان شما باید برای پایان خواندن یک پست کلیک کنند.

شما می توانید دقیقاً آنچه را که وردپرس در این پیش نمایش ها نشان می دهد با استفاده از بلوک More یا یک گزیده کنترل کنید.

بهترین انتخاب برای سایت شما بسته به قالب وردپرس شما متفاوت است. برخی از تم‌ها بلوک‌های بیشتری را که ایجاد می‌کنید نادیده می‌گیرند، بنابراین باید به جای آن از یک گزیده استفاده کنید.

برای اینکه به شما کمک کنیم یک پیش‌نمایش جذاب را بدون توجه به موضوعی که استفاده می‌کنید نشان دهید، هم بلوک‌های بیشتر و هم گزیده‌هایی را پوشش می‌دهیم.

اگر ترجیح می دهید مستقیماً به یک روش خاص بروید، می توانید از پیوندهای زیر استفاده کنید.

  • نحوه استفاده صحیح از بلوک More در وردپرس
  • نحوه استفاده صحیح از گزیده ها در وردپرس

نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس

ویرایشگر بلاک وردپرس دارای یک بلوک More داخلی است که به شما امکان می دهد نقطه قطع دقیق متن پیش نمایش هر پست وردپرس را مشخص کنید. در ویرایشگر کلاسیک، قبلاً به عنوان تگ More شناخته می شد.

می‌توانید بلوک More را در هر جایی از پست، از جمله وسط جمله یا وسط یک پاراگراف، اضافه کنید.

تمام محتوای بالای بلوک More در صفحات آرشیو وبلاگ شما و هر جای دیگری که پست های شما در سایت وردپرس شما لیست شده باشد ظاهر می شود. وردپرس همچنین پیوند “بیشتر بخوانید” را به پیش نمایش اضافه می کند، بنابراین بازدیدکنندگان می توانند برای خواندن نسخه کامل پست کلیک کنند.

بلوک WordPress More
نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 15

توجه داشته باشید: هر قالب وردپرس متفاوت است و برخی ممکن است برچسب پیش‌فرض «بیشتر بخوانید» را لغو کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، ممکن است متن متفاوتی را روی دکمه “بیشتر بخوانید” خود مشاهده کنید.

قبل از اینکه یک بلوک More به پست خود اضافه کنید، مهم است که بررسی کنید سایت شما برای نمایش آخرین پست ها در صفحه اصلی تنظیم شده است. اگر از یک صفحه ثابت به عنوان صفحه اصلی سفارشی خود استفاده می کنید، ممکن است طرح زمینه شما بلوک های More را نادیده بگیرد و به جای آن از تنظیمات خود استفاده کند.

مطمئن نیستید که از یک صفحه اول ثابت به عنوان صفحه اصلی خود استفاده می کنید؟ برای بررسی، به سادگی به تنظیمات » خواندن در داشبورد وردپرس

صفحه تنظیمات وردپرس
نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 16

در بالای این صفحه، بخش «نمایش صفحه اصلی شما» را خواهید دید. اگر «آخرین پست‌های شما» انتخاب شده باشد، در استفاده از بلوک بیشتر مشکلی نخواهید داشت.

برای شروع، به سادگی پستی را که می‌خواهید یک بلوک بیشتر اضافه کنید، باز کنید. سپس، نقطه‌ای را که می‌خواهید نقطه برش را برای پیش‌نمایش خود ایجاد کنید، پیدا کنید و روی نماد + کلیک کنید تا یک بلوک جدید اضافه شود.

سپس می‌توانید «بیشتر» را تایپ کنید و بلوک مناسب را برای افزودن آن به صفحه خود انتخاب کنید.

بلوک WordPress More که قبلاً تگ More بود
نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 17

برخی از تم ها محدودیتی در تعداد کلماتی که در صفحه اصلی و صفحات آرشیو خود نشان می دهند دارند. اگر بخواهید تعداد بسیار زیادی از کلمات را در پیش‌نمایش خود قرار دهید، ممکن است طرح زمینه شما بلوک More را لغو کند. با در نظر گرفتن این موضوع، ایده خوبی است که نقطه برش را در اوایل پست ایجاد کنید.

اکنون می توانید به نوشتن بقیه پست خود به طور معمول ادامه دهید.

هنگام ویرایش پست خود در ویرایشگر بلاک، می توانید بلوک More را ببینید، اما بازدیدکنندگان شما وقتی در حال خواندن پست در وبلاگ وردپرس شما هستند، آن را نمی بینند.

درست مانند هر بلوک دیگری، وردپرس دارای تنظیماتی است که می توانید برای پیکربندی بلوک More از آنها استفاده کنید. برای مشاهده این تنظیمات، کافی است روی بلوک More خود کلیک کنید.

در منوی سمت راست، اکنون می‌توانید انتخاب کنید که آیا گزیده‌ای را مخفی کنید یا در صفحه محتوای کامل، که صفحه‌ای است که در حال حاضر به آن نگاه می‌کنید، نمایش داده شود.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، به طور پیش فرض، تمام محتوای بالای بلوک More در صفحه محتوای کامل ظاهر می شود.

سفارشی کردن بلوک WordPress More
نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 18

با این حال، ممکن است بخواهید یک گزیده سفارشی بنویسید که فقط در صفحه اصلی و صفحه آرشیو شما ظاهر شود و نه در خود پست کامل.

برای انجام این کار، به سادگی روی “پنهان کردن گزیده …” کلیک کنید. نوار لغزنده برای تبدیل آن از سفید به آبی.

محتوای بلوک WordPress More را مخفی کنید
نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 19

اکنون، همه چیز بالای بلوک More فقط در صفحه آرشیو و صفحه اصلی ظاهر می شود.

پس از اتمام کار، می توانید ادامه دهید و تغییرات خود را با کلیک بر روی دکمه Update یا Publish ذخیره کنید.

اکنون اگر از صفحه اصلی یا صفحه آرشیو وبلاگ خود بازدید کنید، پیش نمایشی را که به تازگی برای این پست ایجاد کرده اید خواهید دید.

آیا چیز متفاوتی می بینید؟

سپس ممکن است قالب وردپرس شما بلوک های More شما را نادیده بگیرد.

برخی از تم‌ها برای نمایش گزیده‌ها طراحی شده‌اند و همه بلوک‌های More شما را لغو می‌کنند. اگر صفحه اصلی و آرشیو وبلاگ شما پیش نمایشی را که با استفاده از بلوک More ایجاد کرده اید نشان نمی دهد، ممکن است لازم باشد به جای آن از گزیده هایی استفاده کنید.

نحوه تغییر متن «بیشتر بخوانید» بلوک More

به طور پیش‌فرض، بلوک More یک پیوند Read More را در آرشیو و صفحه اصلی شما نشان می‌دهد.

چند راه مختلف برای تغییر این متن وجود دارد، اما ممکن است بسته به موضوع وردپرس خود نتایج کمی متفاوت دریافت کنید. برخی از تم ها با تنظیمات پیش فرض خود تغییرات شما را لغو می کنند.

برای شروع، ارزش بررسی این را دارد که آیا می توانید متن Read More را با استفاده از ویرایشگر پست وردپرس تغییر دهید.

برای انجام این کار، به سادگی هر پستی که دارای بلوک More است را باز کنید. سپس می‌توانید روی متن پیش‌فرض «بیشتر بخوانید» کلیک کنید و متنی را که می‌خواهید به جای آن استفاده کنید تایپ کنید.

تغییر متن روی برچسب Read More
نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 20

پس از آن، صفحه را به طور معمول به روز کنید یا منتشر کنید. سپس می توانید از صفحه اصلی یا آرشیو وبلاگ خود دیدن کنید تا ببینید آیا متن Read More تغییر کرده است یا خیر.

اگر همچنان پیوند اصلی ادامه مطلب را می‌بینید، ممکن است لازم باشد تنظیمات طرح زمینه خود را با استفاده از کد لغو کنید.

می توانید یک افزونه مخصوص سایت ایجاد کنید یا از یک افزونه قطعه کد مانند WPCode استفاده کنید و سپس کد زیر را به سایت خود اضافه کنید:

function modify_read_more_link() {
    return 'Check out the full post';
}
add_filter( 'the_content_more_link', 'modify_read_more_link', 999 );

همانطور که در تصویر زیر می بینید، متن پیش فرض «بیشتر بخوانید» با «پست کامل را بررسی کنید» جایگزین می شود.

می‌توانید با جایگزینی «Check out the full post» را در قطعه کد، از هر متنی که می‌خواهید استفاده کنید.

نمونه ای از بلوک More با متن سفارشی
نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 21

نحوه استفاده صحیح از گزیده ها در وردپرس

وردپرس دو روش مختلف برای نمایش پیش نمایش پست دارد. ما قبلاً بلوک More را پوشش داده‌ایم، اما می‌توانید با استفاده از گزیده‌ها پیش‌نمایش ایجاد کنید.

برای افرادی که از وبلاگ یا وب سایت وردپرس شما بازدید می کنند، پیش نمایش های ایجاد شده با استفاده از گزیده ها و بلوک More دقیقاً یکسان به نظر می رسند. با این حال، برخی از تم‌ها برای استفاده از گزیده‌ها کدگذاری شده‌اند، به این معنی که بلوک‌های More شما را نادیده می‌گیرند و در عوض یک گزیده را نشان می‌دهند.

اگر گزیده ای را به صورت دستی به یک پست اضافه نکنید، وردپرس به طور خودکار بر اساس طول گزیده ای که توسط موضوع شما تعریف شده است، یک گزیده ایجاد می کند. این می‌تواند منجر به پیش‌نمایش‌هایی شود که وسط جمله را قطع می‌کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، می توانید انتخاب کنید که به جای آن یک گزیده به صورت دستی ایجاد کنید. برای انجام این کار، به سادگی یک پست را باز کنید و سپس برای گسترش بخش “گزیده” در منوی سمت راست کلیک کنید.

افزودن گزیده ای به پست وردپرس
نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 22

در «جعبه نوشتن یک گزیده» می‌توانید گزیده‌ای را که می‌خواهید برای پست استفاده کنید تایپ کنید یا جای‌گذاری کنید.

کادر «گزیده» را در منوی سمت راست نمی‌بینید؟ سپس می توانید این تنظیمات را با کلیک بر روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالا فعال کنید.

پس از انجام این کار، روی Preferences کلیک کنید.

فعال کردن تنظیمات گزیده وردپرس
نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 23

در پنجره ای که ظاهر می شود، به سادگی روی “پانل ها” کلیک کنید.

اکنون تمام تنظیماتی را که می‌توانید به منوی سمت راست اضافه کنید، مشاهده خواهید کرد. به سادگی “Excerpt” را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید تا از سفید (غیرفعال) به آبی (فعال) تبدیل شود.

فعال کردن ویژگی گزیده وردپرس
نحوه استفاده صحیح از More Block در وردپرس 24

سپس، به سادگی این پنجره را ببندید. اکنون باید به تنظیمات “Excerpt” در منوی سمت راست خود دسترسی داشته باشید.

اکنون، می توانید یک گزیده به دنبال همان فرآیندی که در بالا توضیح داده شد ایجاد کنید.

پس از انجام این کار، به سادگی تغییرات خود را ذخیره کرده و از سایت خود بازدید کنید. اکنون گزیده سفارشی خود را در صفحه اصلی و آرشیو وبلاگ خواهید دید.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه استفاده صحیح از تگ More در وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای نهایی SEO ما برای مبتدیان و بهترین افزونه های صفحه فرود وردپرس را بررسی کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیس بوک

پست نحوه استفاده صحیح از بیشتر بلوک در وردپرس اولین بار در روشا وب ظاهر شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا