آموزش وردپرس

سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022)

اخیراً یکی از خوانندگان ما از ما خواسته است که برخی از داده های سهم بازار وردپرس، آمار استفاده و تحقیقات را به اشتراک بگذاریم تا به رئیس خود متقاعد شود که چرا باید از وردپرس استفاده کند.

اگرچه وردپرس محبوب ترین سازنده وب سایت در جهان است، اما گاهی اوقات محبوبیت به تنهایی برای تصمیم گیری کاربران کافی نیست.

در این مقاله، ما یک لیست نهایی از آمار استفاده از وردپرس، تحقیقات سهم بازار و سایر داده‌ها را گردآوری کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم دیگران را برای شروع استفاده از وردپرس متقاعد کنید.

سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) 4

مبانی: وردپرس چیست؟

وردپرس یک نرم افزار متن باز است که به کاربران اجازه می دهد یک وب سایت ایجاد کنند. به عنوان نرم افزار رایگان برای دانلود در دسترس است و می توان آن را در هر شرکت میزبان وردپرس نصب کرد.

مهم است که وردپرس (نرم افزار) را با WordPress.com که یک راه حل میزبان است اشتباه نگیرید. برای اطلاعات بیشتر، تفاوت بین WordPress.com و WordPress.org را در مقایسه های جانبی ببینید.

سایت های وردپرسی را می سازد
سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) 5

همه چیز از آنجا شروع شد که دو کاربر یک نرم افزار وبلاگ نویسی به نام b2 / cafelog تصمیم گرفتند این نرم افزار را در مسیر جدیدی قرار دهند. این ایده توسط مت مولنوگ ابداع شد که سپس مارک لیتل به او پیوست و با هم اولین نسخه وردپرس را در 27 می 2003 منتشر کردند.

پست های ویرایش اول وردپرس را ویرایش می کند
سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) 6

از آن زمان، وردپرس از نرم افزار ساده وبلاگ نویسی به CMS، سازنده وب سایت، پلت فرم تجارت الکترونیک و موارد دیگر تبدیل شده است.

مسدود کننده گوتنبرگ
سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) 7

برای اطلاعات بیشتر به مقاله ما در مورد تاریخچه وردپرس مراجعه کنید.

وردپرس یک نرم افزار اجتماعی است و هزاران کاربر از سرتاسر جهان با ارسال کد، رفع اشکالات، ترجمه، تست و کمک به دیگران در استفاده از آن به آن کمک کرده اند.

بیایید نگاهی به برخی از آمارها و حقایق وردپرس بیندازیم تا ببینیم چگونه وردپرس به مردم کمک می کند کارهای بزرگ آنلاین انجام دهند.

وردپرس چقدر محبوب است؟

آمار سهم بازار وردپرس 2022
سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) 8

وردپرس بسیار محبوب است و میلیون ها نفر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. در اینجا اعدادی برای در نظر گرفتن همه چیز آورده شده است.

 1. وردپرس بیش از 43 درصد از تمام وب سایت های موجود در اینترنت را اجرا می کند.
 2. همچنین تقریباً 65 درصد از سهم بازار CMS را در اختیار دارد. هیچ نرم افزار ساخت وب سایت دیگری در راه نیست.
 3. وردپرس وب سایت هایی را برای برندهای بزرگ از جمله دیزنی، سونی، فیس بوک و غیره اجرا می کند.
 4. 38 درصد از 10000 سایت برتر توسط وردپرس طراحی شده اند.
 5. بیش از ۲۲ درصد از نام‌های دامنه جدید در ایالات متحده وردپرس را اجرا می‌کنند.
 6. هر روز بیش از 1000 سایت جدید وردپرسی به 10 میلیون سایت برتر و به دنبال آن W3Techs.com می پیوندند.

در حالی که این یک آمار قابل توجه است، تنها راه برای درک واقعی محبوبیت وردپرس این است که به آن در ارتباط با سایر سیستم های مدیریت محتوای محبوب نگاه کنید.

به عنوان مثال Shopify دومین محبوب ترین است، اما تنها 1/10 اندازه وردپرس است زیرا حدود 4.4٪ از کل سایت ها را در مقایسه با وردپرس 43.2٪ اجرا می کند.

Wix ده ها میلیون برای بازاریابی هزینه می کند، اما تنها 1.9٪ از تمام سایت ها را اجرا می کند. این بدان معناست که وردپرس ۲۲ برابر محبوب‌تر از Wix است.

سایر CMS های محبوب همگی دارای سهم بازار کمتر از 2% هستند مانند Squarespace (1.8%)، جوملا (1.7%)، Drupal (1.3%)، Blogger (1%) و Magento با تنها 0.6%.

وقتی صحبت از محبوبیت به میان می آید، چیزی قابل مقایسه با وردپرس نیست. طبق آمار استفاده، سهم بازار وردپرس 3 برابر بیشتر از استفاده از مجموع 9 سازنده وب سایت محبوب و پلتفرم وبلاگ نویسی است.

افزونه های وردپرس

افزونه های وردپرس
سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) 9

بزرگترین دلیل محبوبیت وردپرس، اکوسیستم بزرگ افزونه ها و برنامه های افزودنی است.

برنامه های افزودنی مانند برنامه هایی برای سایت وردپرس شما هستند. می توانید آنها را نصب کنید تا ویژگی های جدیدی به سایت خود اضافه کنید و عملکرد آن را گسترش دهید. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای ما در مورد اینکه پلاگین های وردپرس چیست و چگونه کار می کنند را ببینید.

در اینجا برخی از حقایق چشمگیر در مورد افزونه های وردپرس وجود دارد که نشان می دهد اکوسیستم وردپرس چقدر عظیم است.

 1. بیش از 59000 افزونه رایگان وردپرس تنها در فهرست افزونه WordPress.org وجود دارد.
 2. 9 مورد از این افزونه ها بر روی 5 میلیون سایت یا بیشتر نصب شده اند.
 3. ۶۱ افزونه برتر وردپرس در بیش از یک میلیون سایت نصب شده است.
 4. محبوب ترین افزونه تجارت الکترونیک، WooCommerce، بر اساس کتابخانه افزونه وردپرس بر روی بیش از 5 میلیون سایت نصب شده است، زیرا تمام شمارش های بالای آن را حدود 5 میلیون + نمایش می دهد. با توجه به W3Techs، سهم بازار WooCommerce 8.8٪ از تمام سایت ها است که آن را از Shopify برای فروشگاه های آنلاین و سایت های تجارت الکترونیک محبوب تر می کند.
 5. افزونه محبوب وردپرس WPForms نیز بر روی بیش از 5 میلیون سایت نصب شده است. طبق گفته Builtwith، بیش از 1.6٪ از میلیون ها سایت برتر از آن استفاده می کنند. این سریعترین فرم ساز در حال رشد در کل وب است.

آمار افزونه ما فقط از دایرکتوری رسمی افزونه WordPress.org است. بسیاری از توسعه دهندگان افزونه، نسخه های پریمیوم افزونه های خود را از سایت های خود می فروشند.

با داشتن یک اکوسیستم پلاگین سالم، این بدان معناست که شما می توانید عملکردهای سفارشی را با کسری از هزینه توسعه سفارشی به سایت خود اضافه کنید.

افزونه‌های رایگان وردپرس برای تقریباً هر نوع عملکرد وب‌سایتی، از جمله فرم‌های تماس، عضویت در شرکت، سازنده صفحه فرود، بهینه‌سازی SEO و موارد دیگر وجود دارد.

قالب های وردپرس

آمار تم های وردپرس
سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) 10

تم ها ظاهر و احساس یک سایت وردپرس را کنترل می کنند. اینها قالب‌های طراحی وب‌سایت مخصوص وردپرس هستند که می‌توانید آن‌ها را روی سایت خود نصب کنید تا ظاهر آن را تغییر دهید.

هزاران قالب رایگان و پولی وردپرس موجود است که ترکیبی بی پایان از طراحی، طرح بندی، طرح های رنگی و ویژگی ها را به کاربران وردپرس ارائه می دهد.

 1. تم ها برای اولین بار با وردپرس 1.5 در سال 2005 و با اولین تم جدید وردپرس به نام کوبریک معرفی شدند.
 2. درست مانند افزونه ها، تم های رایگان و پولی وردپرس وجود دارد که می توانید آنها را نصب کنید.
 3. کتابخانه تم رایگان WordPress.org شامل بیش از 9100 تم رایگان وردپرس است.
 4. با توجه به Builtwith، Divi by Elegant Themes محبوب‌ترین تمی است که 6 درصد از سایت‌هایی که توسط سرویس آنالیز شده‌اند استفاده می‌کنند.
 5. هزاران قالب توسط فروشگاه های تم تجاری وردپرس با قیمت متوسط ​​40 دلار برای هر موضوع فروخته می شود.

ذخیره سازی وردپرس

ذخیره سازی وردپرس
سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) 11

وردپرس یک نرم افزار میزبانی وب سایت است. به عبارت دیگر، برای ایجاد یک وب سایت با وردپرس باید یک ارائه دهنده میزبانی وب داشته باشید.

به دلیل محبوبیت آن، بسیاری از شرکت های هاستینگ خدمات میزبانی وردپرس ویژه ای را اضافه کرده اند تا شروع کار با وردپرس را برای صاحبان مشاغل کوچک آسان تر کنند.

در اینجا چند شرکت محبوب میزبانی وردپرس بر اساس سهم بازار آورده شده است:

 1. Newfold Digital Group (4.9%) – این یک مجموعه میزبانی است که شامل مارک هایی مانند Bluehost، HostGator، Domain.com و غیره است.
 2. گروه GoDaddy (4.2%) – این شامل مارک هایی مانند GoDaddy، Media Temple، Pagely و بسیاری دیگر می شود.
 3. WP Engine (2.3%) – یکی از شرکت های میزبان مدیریت شده پیشرو در وردپرس.
 4. SiteGround (2.0%) – یک شرکت میزبان وردپرس ممتاز که کاربران به دلیل بالاترین سطح پشتیبانی آن را دوست دارند. ما از SiteGround برای میزبانی وب سایت روشا وب استفاده می کنیم.
 5. هاستینگر (1.2%) – یک شرکت میزبان وردپرس مقرون به صرفه که به دلیل قیمت ارزان میزبانی وب در بازارهای بین المللی در حال رشد است.

داده‌های بالا از گزارش W3Techs است و سایر پلتفرم‌ها مانند Amazon (AWS)، Google Cloud، NameCheap، Automattic و موارد دیگر را شامل نمی‌شود. لیست ما در بالا نشان دهنده نظرسنجی های خوانندگان در روشا وب برای میزبانی وب محبوب است.

امنیت وردپرس

محافظ امنیت وردپرس
سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) 12

وردپرس پرکاربردترین نرم افزار CMS در جهان است که آن را به یک هدف متداول برای هک کردن، حملات DDOS، بدافزارها و تروجان ها تبدیل می کند.

 1. طبق گفته Sucuri، یک شرکت پیشرو در امنیت وب سایت، 83 درصد از تمام وب سایت های مبتنی بر CMS که در سال 2017 هک شده اند، وردپرس را اجرا می کردند. با توجه به اینکه وردپرس ۶۵ درصد از سهم بازار CMS را در اختیار دارد، این عدد تعجب آور نیست.
 2. Sucuri همچنین گزارش داد که 39٪ از سایت های وردپرس هک شده از نسخه قدیمی نرم افزار استفاده می کنند. به همین دلیل باید همیشه از آخرین نسخه وردپرس در سایت خود استفاده کنید.
 3. تقریباً 50 درصد از سایت‌های وردپرس تحت تأثیر آسیب‌پذیری‌های امنیتی ناشی از افزونه یا قالب وردپرس قدیمی یا با کدگذاری ضعیف قرار دارند.
 4. حدود 8 درصد از سایت های وردپرسی به دلیل رمز عبور ضعیف هک شده اند.

شما می توانید با رعایت برخی از اقدامات امنیتی اساسی، سایت وردپرس خود را تا حد امکان امن کنید. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای کامل امنیت وردپرس گام به گام را ببینید.

آمار بالا اغلب باعث می شود وردپرس شهرت بدی داشته باشد، اما واقعیت این است که خود وردپرس امن نیست. هسته وردپرس تحت یک ممیزی امنیتی دقیق قرار می‌گیرد و از بسیاری از پلتفرم‌های دیگر امن‌تر است.

تنها اشکالی که وردپرس دارد محبوبیت آن است که منجر به آمارهایی مانند بالا می شود.

انجمن وردپرس

آمار انجمن وردپرس
سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) 13

وردپرس پایگاه کاربری عظیمی دارد که در سرتاسر جهان پخش شده است. این نه تنها توسط مشاغل، بلکه دولت ها، مدارس و کالج ها، سازمان های غیر انتفاعی و غیره نیز استفاده می شود.

به عنوان یک پروژه منبع باز، وردپرس توسط یک جامعه جهانی از کاربران هدایت می شود. این بدان معنی است که هر کسی می تواند به روش های مختلف در پروژه مشارکت کند.

 1. جامعه ترجمه وردپرس آن را به طور کامل به 56 زبان ترجمه کرده است، تا حدی به ده ها زبان دیگر ترجمه شده است.
 2. در سال 2017، جوامع وردپرس در سراسر جهان 128 رویداد WordCamp را در 48 کشور سازماندهی کردند و 39625 بلیط فروختند.
 3. در سال 2017، جوامع محلی وردپرس 4379 جلسه در 73 کشور سازماندهی کردند
 4. ده ها گروه وردپرس در فیس بوک وجود دارد که روشا وب Engage بزرگترین گروه فیس بوک در وردپرس با بیش از 81500 عضو است.

اگر می خواهید به وردپرس کمک کنید، راهنمای ما در مورد نحوه مشارکت در پروژه وردپرس را ببینید.

اقتصاد وردپرس

آمار اقتصاد وردپرس
سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) 14

وردپرس دارای یک اکوسیستم چند میلیارد دلاری پررونق است که هزاران شغل در سراسر جهان ایجاد می کند. همچنین شامل فریلنسرها، توسعه دهندگان و شرکت هایی است که محصولات و خدمات مرتبط با وردپرس را می فروشند.

 1. در زمان نگارش مقاله، freelancer.com به تنهایی دارای 680743 شغل وردپرس منتشر شده از 700 شغل باز بود.
 2. هزاران شغل وردپرس اکنون در بسیاری از سایت های فریلنسری محبوب باز هستند. برای یافتن مشاغل وردپرس همیشه می توانید از صفحه شغلی ما دیدن کنید.
 3. میانگین نرخ ساعتی برای توسعه دهندگان وردپرس بسته به تخصص و کارشان می تواند از 20 تا 100 دلار در ساعت باشد.
 4. یک پوسته وردپرس سفارشی با طراحی و افزونه های منحصر به فرد خود می تواند 10000 دلار هزینه داشته باشد و ممکن است با توجه به نیاز پروژه هزینه داشته باشد.
 5. صدها کسب و کار، آژانس و توسعه دهنده کوچک و بزرگ وجود دارد که محصولات مرتبط با وردپرس را می فروشند. فهرست ما از تأثیرگذارترین مشاغل و شرکت های وردپرس و کارهایی که انجام می دهند را ببینید.

امیدواریم این مقاله به شما در کشف آمار، حقایق و مطالعات جالب وردپرس کمک کرده باشد. همچنین ممکن است دوست داشته باشید مقاله ما در مورد بهترین ثبت دامنه و بهترین خدمات تلفن تجاری برای مشاغل کوچک را ببینید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفا در کانال یوتیوب ما برای آموزش های ویدیویی وردپرس مشترک شوید. شما همچنین می توانید ما را در توییتر و فیسبوک

پست سهم بازار وردپرس: آمار استفاده، حقایق و تحقیقات (2022) اولین بار در روشا وب ظاهر شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا